Five Nights at Freddy’s: Sister Location

Five Nights at Freddy’s: Sister Location je nezávislá hororová hra zaměřená na survival typu point-and-click, kterou vyvinul Scott Cawthon, a pátý díl série Five Nights at Freddy’s. Hra je pokračováním Five Nights at Freddy’s 4.

Na rozdíl od prvních čtyř her má pátá hra zásadní změnu v hratelnosti – místo toho, aby se hráč pohyboval v jedné místnosti a odrážel animatroniky, může se nyní volně pohybovat a prozkoumávat oblasti.

.

Výskyt

Vítejte v Circus Baby’s Pizza World, kde rodinná zábava a interaktivita přesahuje vše, co jste viděli na těch jiných pizzeriích! Díky špičkovým animatronickým bavičům, kteří vašim dětem vytřou zrak, a také přizpůsobenému cateringu na pizzu se žádná párty neobejde bez Circus Baby a gangu!

Právě přijímáme: Technik do pozdních nočních hodin. Musí si užívat stísněných prostor a být v pohodlí kolem aktivních strojů. Nejsme zodpovědní za smrt nebo rozkouskování.

.

Vývoj

Hra byla poprvé teasována již v dubnu 2016, s jediným obrázkem titulu a animatronikem, Circus Baby, na Scottových stránkách; několik dalších teaser obrázků by nakonec následovalo. Pozdější trailer odhalil datum vydání 7. října 2016.

Jako součást pokračujícího humbuku Scott vytvořil několik „hoaxů“, které udržovaly debaty v chodu. První byla vypuštěna v srpnu na jeho stránkách, a naznačovala, že hra byla zrušena kvůli únikům informací. Fanoušci však brzy zjistili, že obraz zrušení, jakmile se zesvětlil, odhalil zpravodajský článek podrobně popisující uzavření herního místa kvůli úniku plynu.

Druhý „hoax“ byl mnohem blíže datu vydání, ve kterém Scott navrhl, že bude muset na hře pracovat déle, než se očekávalo, kvůli jejímu temnějšímu příběhu, což by nebylo vhodné pro mladší hráče. O tři dny později, přesně jak bylo původně slíbeno, hra vyšla.

.

Gameplay

Na rozdíl od předchozích her má hráč v Sister Location plnit řadu úkolů v závislosti na tom, která je noc.

.

Hvězdy

Ve dvou režimech Sister Location lze odemknout celkem 8 hvězdiček.

V obecném příběhu jsou k odemknutí 4 hvězdičky.

 • Za dohrání Night 5 na Real Ending.
 • Dokonči minihru s Circus Baby.
 • Za dohrání Night 5 v Private Room pro Fake Ending.
 • Za dohrání režimu Golden Freddy na obtížnost V. Hard.

V režimu Custom Night lze dosáhnout dalších 4 hvězd.

 • Za dohrání všech předvolb na obtížnost Easy.
 • Za dohrání všech předvolb na obtížnost Normal.
 • Za dohrání všech předvolb na obtížnost Hard.
 • Za dohrání všech předvolb na obtížnost V. Hard.

Před dosažením čtvrté hvězdy musí být Custom Night odemčena.

.

Kritika

Hra získala převážně pozitivní recenze. Metacritic jí dal 8,1/10, s TechRaptorem hodnotícím nejvyšším na 9. Zdálo se, že Destructoid má nejnižší, 6, s odkazem na tempo a pokračující spoléhání se na tropy, díky kterým byl originál úspěšný.

.

Zajímavosti

 • Jména animatroniků, kteří se ve hře objevili, neúmyslně unikla před vydáním hry z katalogu autorských práv Scotta Cawthona.
  • Mnozí spekulovali, že Sister Location prozkoumá původ Mangle, protože animatronik známý jako Funtime Foxy udělal svůj první kanonický debut v sérii s vydáním. Poprvé se objevil ve FNaF World, kde to bylo neporušené Mangle.
 • Název hry předznamenal ústřední děj hry, protože hlavní hrdina Michael Afton se v této hře pokouší zachránit svou sestru Elizabeth.
 • Toto je jedna ze tří her v clickteam sérii, kde Scott Cawthon nedabuje žádnou z postav na obrazovce ani mimo obrazovku, přičemž ostatní hry jsou Five Nights at Freddy’s 4 a Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator.
  • Pokud se počítá kooperativní série, také nevystupuje ve Five Nights at Freddy’s AR: Special Delivery a Five Nights at Freddy’s: Security Breach.