Balloon boy

Balloon Boy, často zkracovaný na BB, je animatronik podobný lidskému dítěti, hlavní antagonista a jeden z toy animatroniků ze série Five Nights at Freddy’s. Poprvé se objevil v Five Nights at Freddy’s 2. Slouží jako prodejce balónů v nově zrekonstruované Freddy Fazbear’s Pizza z roku 1987. Poté, co byla pizzerie otevřena pouze na několik krátkých týdnů, po kterých byla uzavřena, byl Toy Freddy spolu se zbytkem toy animatroniců sešrotován z důvodu možné poruchy.

.

Vzhled

Balloon Boy je animatronik podobný člověku s kulatým tělem, kůží broskvové barvy, velkýma modrýma očima, oranžovým trojúhelníkovým nosem, červenohnědými vlasy a zubatým úsměvem. Stejně jako ostatní noví animatronici má zarudlé tváře, které jsou zbarvené do růžova.

Má na sobě červenomodrou svisle pruhovanou košili se dvěma černými knoflíky uprostřed. Stejný vzor nese i čepička s vrtulkou, kterou nosí. Nosí modré kalhoty a jednoduché hnědé boty. Jeho paže jsou zavalité a tenké s kulatýma rukama bez prstů. V pravé ruce drží velký, červenožlutě pruhovaný balón a v levé ruce drží obdélníkový nápis s nápisem „Balloons!“.

Ve hře Five Nights at Freddy’s: Help Wanted je design Balloon Boy mírně odlišný. Jeho barva pleti je více snědá než broskvová, jeho oční víčka vypadají fialově místo snědé a struktura jeho obličeje je výrazně odlišná.

Ve hře Five Nights at Freddy’s AR: Special Delivery zůstává design Balloon Boy stejný jako jeho originál, ale pro účely realismu dostává jeho podoba zrcadlový odraz.

.

Osobnost

Na základě několika hlášek, které Balloon Boy v průběhu franšízy pronese, se zdá být plachým druhem charakteru a podle jeho smíchu vypadá vesele, ale má spíše vyčůranou stránku. Vzhledem k tomu, že mezi jeho jediné dialogy patří „Hello“, „Hi“ nebo smích, osobnost Balloon Boye není jasně specifikována. Přesto může být jeho osobnost stále určena řečí těla a jeho chováním. Obvykle je vnímán jako problémový a způsobuje hráči zmatek. Chová se jako nějaký tyran a necítí žádné výčitky za své činy a místo toho si je postupně užívá.

.

„Jumpscary“

Balloon Boy v podstatě nemá žádný jumpscare. Typicky se objevuje v kanceláři a přeruší možnost svícení.

Balloon Boy ve FNaF 2

.

Výskyt

Herní titulRolePoznámka
Five Nights at Freddy’s 2Hlavní rolePrvní výskyt; sekundární antagonista.
Five Nights at Freddy’s 3Vedlejší rolePrázdná hlava v The Office.
Hlas audio systému.
V minihrách.
Freddy Fazbear’s Pizzeria SimulatorVedlejší role V minihrách ve FW podobě (FNaF World)
Ultimate Custom NightHlavní role Volitelný antagonista.
Five Nights at Freddy’s: Help WantedHlavní role Posmrtný antagonista v hlavní hře a v DLC Curse of Dreadbear.
Five Nights at Freddy’s AR: Special DeliveryHlavní role Posmrtný antagonista.
Five Nights at Freddy’s: Security BreachVedlejší role V minihrách.