Ballora

Ballora je hlavní antagonistka a animatronická balerína, která se poprvé objevila ve Five Nights at Freddy’s: Sister Location, kde baví ve své vlastní galerijní místnosti západně od Circus Baby’s Entertainment and Rental.

.

Vzhled

Ze všech animatroniků v sérii je Ballora pravděpodobně dosud nejlidštějším animatronikem. Podobá se skutečné balerína. Má na sobě modré bikiny a fialové tutu zdobené zlatými koulemi. Má růžové tváře s odpovídající rtěnkou, modré vlasy a modré nehty. Její obočí je tenké a zbarvené do světle modré. Nosí zlaté náušnice ve tvaru perel a perlový diadém na hlavě, díky čemuž je jednou z nejvíce zdobených postav v seriálu.

Ve většině svých vystoupení ve hře Ballora stojí v póze s rukama nad hlavou a má zavřené oči. Občas se jí však odhalily oči. Vypadají menší než oči ostatních animatroniků, protože mají kovové pouzdro a mají fialové duhovky a její oční víčka mají také modré sportovní dlouhé řasy.

Ve hře Five Nights at Freddy’s AR: Special Delivery zůstává Ballorin design stejný jako její originál, ale pro účely realismu dostává její design lesklý odraz.

.

Osobnost

Ballora je velmi svůdná a vražedná, zdánlivě klidná a vyrovnaná. Zdá se, že je také velmi talentovaná na zpěv. Circus Baby naznačuje, že je Ballora velmi pragmatická a inteligentní, jak říká, že neměla ráda „Playing Pretend“. To by mohlo naznačovat, že nechtěla souhlasit s plánem předstírat, že je poškozena a nechat se sešrotovat, aby mohla opustit zařízení, což znamená, že věděla, že plán byl chybný. Ballora se také zdá být velmi sadistická a posměšná a nebojí se toho, co si o ní hráč myslí.

.

Funkčnost

Ballora má několik schopností, včetně:

  • Audio Activation Sensor: Senzor, který aktivuje zvuk, aby nalákal oběti dovnitř.
  • Deter & Misdirect Remote Activation: Má schopnost kohokoli nesprávně nasměrovat na nesprávný směr/místo, kam nalákat oběti.
  • Balance/Stability: Má schopnost správně vyvážit a být stabilní.
  • Collision Sensor: Senzor, který se aktivuje vždy, když Ballora hrozí nárazem do předmětů nebo zdí.

.

Chování

V první noci dostane Michael Afton pokyn od HandUnit, aby ji zkontroloval. Je vidět, že není na jevišti, a tak HandUnit instruuje Michaela, aby jí dal kontrolovaný šok. Poté Michael uvidí Balloru vystupovat na jejím pódiu.

Ve 2. noci je Michael znovu instruován, aby zkontroloval Balloru od HandUnit. Poté, co ji zkontroluje a uvidí její stín, mu HandUnit dá pokyn, aby ji „zapnul“.

Ballora je aktivní pouze v Ballora Gallery ve 2. noci. Hlavním cílem noci je doplazit se do Breaker Room s baterkou, aby vedla Michaela a zároveň se vyhýbal Balloře. Ballora používá zvukové podněty a spoléhá se pouze na zvuky, které Michael vydává, aby ho našla. Hráč také musí věnovat velkou pozornost hudbě, kterou Ballora vydává; čím hlasitější hudba, tím blíž je Ballora. Pokud hráč běží bez kontroly nebo se pohybuje, když je Ballora blízko, jumpscarne ho, což má za následek konec hry.

Ve 3. noci, když Michael kontroluje Balloru, jsou vidět Minireeny držící její rozebrané části těla, ale HandUnit věří, že je vše v pořádku, protože Ballora je technicky na jejím pódiu.

Ve 4. noci je Ballora přemístěna do Scooping Room dvěma neviditelnými postavami a následně „sešrotována“ – rozebrána zevnitř pomocí scooperového stroje, čímž jsou Minireeny osvobozeny k útoku na Michaela. Poté je spolu s ostatními animatroniky použita k vytvoření Ennarda.

V 5. noci Baby tvrdí, že Ennard je Ballora, bez svého obleku, aby přivedla Mika k falešnému pocitu bezpečí. Během tzv. Real Endingu, spolu s dalšími animatroniky, jsou Balloriny prázdné části obleku vidět ve Scooping Room.

.

Zajímavosti

  • Ballorin plán odhaluje, že je vysoká 6,2 stop a váží 347 liber a zahrnuje funkce „Audio Activation Sensor“, „Deter and Misdirect Remote Activation“, „Balance/Stability“ a „Collision Sensor“.
  • Ve Special Delivery se Ballora chová nejvíce podobně, jako její původní verze. Spíše než ji šokovat, musíte být prostě zticha.
  • Je třeba poznamenat, že Ballora měla v AR hře mluvit, ale její hlasový herec byl na poslední chvíli propuštěn.
    • Remixovaná verze Ballora’s music boxu se později objevila v traileru Security Breach, pravděpodobně přidána jako omluva.

.

Výskyt

Herní titulRolePoznámka
Five Nights at Freddy’s: Sister LocationHlavní rolePrvní výskyt; sekundární antagonista.
Freddy Fazbear’s Pizzeria SimulatorVedlejší roleSoučást Ennarda.
Ultimate Custom NightHlavní roleVolitelný antagonista.
Five Nights at Freddy’s AR: Special DeliveryHlavní rolePosmrtný antagonista v hlavní hře i v Dark Circus: Encore! DLC resp.
Five Nights at Freddy’s: Security BreachCameoVyskytuje se na arkádové skříni Funtime Fantasy.