Bonnie

Bonnie je hlavním antagonistou v sérii Five Nights at Freddy’s. Bonnie je animatronický králík a dětský bavič sídlící ve Freddy Fazbear’s Pizza spolu s Freddy Fazbearem a Chicou. Je to kytarista ve Freddyho kapele, umístěný na levé straně pódia. Bonnie a ostatní animatronici jsou tajně posedlí dětmi, které zavraždil muž jménem William Afton.

Byl kytaristou, když byla otevřena první Freddy Fazbear’s Pizza od roku 1983. V roce 1987, on a původní animatronici byli všichni velmi zchátralí a Bonnie byla nahrazena jeho novějším protějškem pro „vylepšenou“ Freddy Fazbear’s Pizza, Toy Bonniem. Po uzavření pizzerie a sešrotování „toy verzí“ byl on a původní animatronici zrekonstruováni pro novou pizzerii od událostí první hry. Po uzavření nové pizzerie ho však i s animatroniky zničil jejich vrah. Jeho duše spolu s ostatními byla pravděpodobně osvobozena, jak je patrné z tzv. good endingu.

.

Vzhled

Klasický Bonnie

Bonnie je animatronický králík indigové barvy s modrými akcenty, purpurovýma očima a hranatým čenichem. Barva jeho tlamy, břicha a vnitřku uší je levandulová (bílá v Help Wanted), a zatímco se Bonnie na uměleckých dílech a ve Special Delivery jeví jako fialová, ve většině her se ukázalo, že je spíše tmavě modrý než fialový, kde se objevuje on a jeho protějšky, včetně FNaF World, kde je modrý jako jeho protějšky. To by mohlo naznačovat, že byl v jednu chvíli modrý, ale za neznámých okolností dostal nátěr do fialova (proto ty modré skvrny). Má dlouhé kloubové uši, které se dokážou ohýbat dopředu a dozadu (podobně jako uši několika jiných animatroniků) a nosí červeného motýlka s řemínkem na krk, který částečně překáží přes bradu. Na pódiu má tmavě červenou kytaru. Na rozdíl od ostatních postav má kulaté zuby a postrádá obočí. Kromě jeho hlavy se většina Bonniho těla zdá identická s Freddyho, kromě jeho barvy. Tato verze Bonnie, stejně jako většina klasických animatroniků (kromě Foxyho), nemá na horní čelisti žádné viditelné zuby. V Help Wanted je primárně modrý, barva jeho tlamy, břicha a vnitřních uší je nyní bílá a jeho kytara má jiný vzhled, ale má více reflexní lesklý oblek ve Special Delivery, jako by byl vyroben z jiného materiálu.

.

Withered Bonnie

Jeho starší předem přestavěná forma, známá jako Withered Bonnie, má poškozený vzhled, což je způsobeno pokusem o modernizaci starších animatroniků, ke kterému došlo předtím, než byli sešrotováni pro novější modely, stejně jako Toy Bonnie. Stejně jako Withered Freddy má Withered Bonnie také dva knoflíky na hrudi. Jeho obličej byl vykuchán, většina z něj byla odstraněna, což odhalilo jeho endoskeletální mechanismy a visící dráty. Jeho spodní čelist zůstala a má více zubů, než měla původní Bonnie v první hře, i když samotná čelist se zdá být stále funkční, jak je vidět v jeho jumpscare z Help Wanted. Jeho oční bulvy jsou pryč a odhalují zářící červené duhovky. Jeho levá paže zcela chybí, na horní části odhaluje malý proužek, na jehož místě je spousta přetržených drátů. Červená vrstva jeho úst byla odstraněna, takže se jeho zuby zdají delší než předtím. Zchátralé pravé ucho Bonnie je většinou vidět složené, podobně jako u stereotypního králíka. Jeho oblek je roztrhaný, zejména kolem nohou, a z těla mu trčí několik volných drátů. Potah na jeho pravé ruce a levé noze se uvolnil a odhalil více z jeho endoskeletu. Zdá se také, že má větší břicho, protože vypadá zaoblenější a větší než jeho horní část těla. Také mu teď brada nemačká motýlka a zdá se, že jeho oblek se změnil na tmavší odstín modré. Stejně jako původní Bonnie, i Withered Bonnie nosí červeného motýlka. Ze všech Withered se zdá být nejotrhanější, protože kromě čelisti nemá obličej a má jen jednu paži. V Help Wanted zůstává design Withered Bonnie nezměněn, nicméně nejpatrnější změnou je, že má tmavší odstín fialové.

.

Osobnost

The Freddy Fazbear’s Pizza Theme Song odhaluje, že Bonnie má osobnost založenou na rockovém hudebníkovi; vychloubačný, hrdý, s řečovým vzorem pohodového hippie stereotypu.

Během noci je Bonnie zdaleka nejaktivnější, obvykle jako první opustí pódium a ukazuje dychtivost zabít nočního strážce, o kterém si myslí, že je jeho vrah. Zdá se také, že je špinavý hráč, protože jednou z jeho taktik je jít do skříně a pak rovnou do kanceláře a nečekaně se vzdát své obvyklé cesty. Je také vytrvalý, ale rychle se vzdává, když je odražen, stejně jako v první hře, je to animatronik, který se snaží útočit nejvíce, ale také mu netrvá dlouho odejít, když zavřete bezpečnostní dveře. Jeho škubání a sténání ve West Hall také naznačuje, že je netrpělivý. To ukazuje temnější a posměšnou stránku Bonniho osobnosti. V Ultimate Custom Night, pokud Bonnie spatříte v Pirate’s Cove, když je aktivní, tak poškodí kamery a dočasně je deaktivuje. Je to proto, že podle Bonniho popisu od Scotta Cawthona je naštvaný a má špatnou náladu, protože je nucen zůstat s Foxym v Pirate Cove, která je pro oba stísněná, takže pokud bude přistižen, když vykoukne z Pirate Cove, naštve se, vyděsí hráče a na chvíli deaktivuje kamery, čímž ukáže, že nesnáší vyrušování a stísněné prostory. To ukazuje, že je klaustrofobický. Podle knihy Five Nights at Freddy’s (How-to-Draw Book) Bonnie velmi rád hraje na kytaru.

V Ultimate Custom Night, jako Withered Bonnie, má tendenci dělat slovní hříčky (v odkazu na skutečnost, že jeho tvář chybí). Je si také vědom toho, že je v havarijním stavu. Jeho hlas zní poškozeně a často selhává, stejně jako zlověstné bzučení v pozadí. Zatímco si Withered Bonnie si dělá slovní hříčky a posmívá se hráči kvůli jeho děsivému vzhledu, a protože nemá obličej, je také docela smutný z toho, že je jediným animatronikem, kterému chybí obličej, a proto se cítí opomíjený. Navzdory tomu zůstává sebevědomý i bez tváře, čímž si dokazuje, že je bez ní stále hoden a lepší.

.

Funkčnost

Normálně je Bonnie záměrně navržena tak, aby vystupovala na pódiu s animatronickou kapelou, zpívala a hrála na svou elektrickou kytaru. Zdá se, že tento model Bonnie, odhalený v Help Wanted, má také technologii podobnou s Funtime Animatroniky s částmi, které se automaticky otevírají a zavírají stisknutím dvou tlačítek, což může být samotný Bonnie předtím, než se nechal nalakovat, protože byl modrý a bílý, podobný Toy Bonniemu, na rozdíl od fialového a šedého Bonnieho s modrými skvrnami z Five Nights at Freddy’s.

Jumpscary

Jumpscare Bonnieho z prvního FNaF
Jumpscare Withered Bonnieho z FNaF 2
Jumpscare Bonnieho z UCN
Jumpscare Withered Bonnieho z UCN

.

Výskyt

Klasický Bonnie

Herní titulRolePoznámka
Five Nights at Freddy’sHlavní rolePrvní výskyt; sekundární antagonista.
Five Nights at Freddy’s 2Vedlejší roleV minihrách.
Five Nights at Freddy’s 3Vedlejší rolePrázdný oblek v Hallway.
V minihrách.
Five Nights at Freddy’s 4CameoJako plyšák.
Ultimate Custom NightHlavní role Volitelný antagonista.
Five Nights at Freddy’s: Help WantedHlavní role Posmrtný antagonista.
Five Nights at Freddy’s AR: Special DeliveryHlavní role Posmrtný antagonista.
Five Nights at Freddy’s: Security BreachCameoSoučást Bloba.

Withered Bonnie

Herní titulRolePoznámka
Five Nights at Freddy’s 2 Hlavní rolePrvní výskyt; sekundární antagonista
Ultimate Custom Night Hlavní role Volitelný antagonista.
Five Nights at Freddy’s: Help Wanted Hlavní role Posmrtný antagonista v hlavní hře a v DLC Curse of Dreadbear.

.

Zdroje

Withered Bonnie; https://i.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/859/016/a2c.gif