Chica

Chica je hlavním antagonistou ve franšíze Five Nights at Freddy’s. Chica je animatronické kuře a dětský bavič sídlící ve Freddy Fazbear’s Pizza spolu s Freddy Fazbearem a Bonnie. Je to záložní zpěvačka stojící na pravé straně ve Freddyho kapele. Spolu s ostatními animatroniky se Chica pokusí násilím nacpat každého člověka, kterého by mohlo během noci vidět, do obleku Freddyho Fazbeara, což má za následek smrt.

Během Five Nights at Freddy’s 2, ona a původní animatronici byli všichni v těžkém rozkladu a Chica byla nahrazena jejím novějším protějškem pro „vylepšenou“ Freddy Fazbear’s Pizza, Toy Chicou. Po uzavření pizzerie a sešrotování „toy verzí“ byl i její původní animatronik zrekonstruován pro novou pizzerii. Po uzavření nové pizzerie ji i ostatní animatroniky rozebral jejich vrah. Její duše spolu s ostatními byla pravděpodobně osvobozena, jak je patrné z ztv. good endingu.

.

Vzhled

Klasická Chica

„Žluté animatronické kuře, nosí bryndáček s nápisem LET’S EAT! Chica nese talíř s antropomorfním růžovým cupcakem, který jako by žil svým vlastním životem. Chica lze často nalézt v kuchyni v různých hrách a obecně přistupuje k hráčům zprava. Bylo potvrzeno, že je posedlá Susie v příběhu Fazbear Frights „Coming Home.“

— The Ultimate Guide, strana 265

Chica je jasně žluté animatronické kuře s kulovitě tvarovanou hlavou, oranžovým zobákem, purpurovýma očima a černým obočím. Na temeni hlavy má tři „chomáčky“ peří. Na každé z jejích oranžových nohou má dva drápy. Nosí bílý brindáček s nápisem „LET’S EAT!!!“ (pojďme jíst), žlutými bublinkovými písmeny lemovanými fialově a brindáček je poset tříbarevnými trojúhelníky ve vzorech po třech a něco, co vypadá jako drobné stylizované plátky pizzy.

Stejně jako všichni ostatní animatronici má ze spodního zobáku vyčnívající nemístné sady hranatých zubů. Její endoskeletální zuby lze také vidět v zadní části úst, i když jsou jasně viditelné pouze z určitých úhlů.

Ve hře Five Nights at Freddy’s: Help Wanted zůstává její design téměř identický a ve většině se nemění.

Ve hře Five Nights at Freddy’s AR: Special Delivery zůstává její design stejný jako její originál, ale pro účely realismu dostává její design zrcadlový odraz.

Mr. Cupcake

Mr. Cupcake je objektová postava z podnosu, který nosí Chica levou rukou. Má růžovou polevu se dvěma velkýma žlutýma očima, žlutě pruhovanou narozeninovou svíčku s vinylovým světlem svíčky, má zuby a stejně jako ostatní animatronici (kromě Foxy a Golden Freddy) má černá víčka.

Poprvé se objevil v první hře, později se Cupcake objevil v mnoha jiných hrách a jen zřídka měl jumpscare. Je vidět pouze v Help Wanted a cupcakeův Nightmare protějšek ve Five Nights at Freddy’s 4.

Wtihered Chica

„Zchátralá animatronička s designem Chicy, postrádající zejména paže a cupcake. Její zaoblený rám, celožluté nohy a tři prsty se také podstatně liší od Chicy ze FNAF.“
— The Ultimate Guide, strana 286

Vzhledem k tomu, že její starší, zchátralá podoba, Withered Chica, spolu s dalšími čtyřmi staršími animatroniky vážně zchátrala a je nahrazena svým novějším protějškem (Toy Chicou) pro „vylepšenou“ Freddy Fazbear’s Pizza, protože prošla pokusem o modernizaci a následné zanechání staršího modelu ve prospěch Toy Chicy, podle Phone Guye ve druhé noci. Pro začátek byly ženské rysy zmírněny a v důsledku toho působí více androgynně, aby měla větší kontrast s Toy Chicou. Zdá se, že její tělo má minimální změny. Její zobák má čelist podobnou těm, které mají Withered Bonnie a Withered Freddy, která se zdá být zcela uvolněná. Její zobák je také špičatější, jako u skutečného kuřete, a na horním a spodním zobáku má ještě více zubů. Nechvalně známá druhá sada zubů z animatronického endoskeletu je také jasně viditelná a pokrytá krví. Na místech, kde mívala ruce, má dva pahýly, z nichž trčí dlouhé dráty.

Ve Five Nights at Freddy’s: Help Wanted je design Withered Chicy mírně pozměněn. Nejnápadnější změny jsou v tom, že má tmavší odstín žluté, její hlava je výrazně odlišná a při podrobném zkoumání jejího modelu jí krvavé skvrny zakrývají čelisti endoskeletu.

.

Osobnost

Chica je ctižádostivý, nenasytný, ale roztomile zpívající animatronický robot (založeno na písničce Pizza Theme od Freddyho Fazbeara), která miluje jídlo, zejména pizzu. Úroveň Pizza Party v Night Terrors to také demonstruje aktivním pojídáním pizzy z místnosti, která se zdá být kuchyní, a v první hře je slyšet řinčení vycházející z kuchyně. V obou případech ji rozptyloval její cíl zabít hráče, což naznačuje, že její obžerství ji občas může rozptýlit. Podle instrukcí HandUnit v „Parts and Service: Chica“ si stále udržuje své obžerské sklony, když je obklopená pizzou.

Chica se také zdá být velmi ctižádostivá a odhodlaná, protože když se dostane ke dveřím noční hlídky, zůstane tam po dlouhou dobu (mnohem déle než Bonnie).

Jako Withered Chica v Ultimate Custom Night se zdá být pohrdavou přeživší, která si je vědoma skutečnosti, že je poškozena. Její hlas má na pozadí spoustu zlověstných bzučení a vějířovitých zvuků, které Scott Cawthon přirovnal k vlaku, který se rychle blíží, aby tě „přejel“. Jeden z jejích hlášek silně naznačuje, že byla první zavražděnou obětí z Incidentu pohřešovaných dětí.

Podle knihy Five Nights at Freddy’s (How-to-Draw Book) není Chica nikdy bez alespoň nějaké variace pana Cupcaka, což naznačuje, že Withered Chica mohla mít v určitém okamžiku variaci na pana Cupcaka, ale možná byl odstraněn z důvodů, které by měly být zřejmé. To také ukazuje, že Chica má obecně zálibu v cupcakech.

.

Funkčnost

V Help Wanted má technologii podobnou Funtime Animatronikům, i když její mechanické vnitřní části nejsou vidět a má zobák, který se může okamžitě otevřít stisknutím dvou tlačítek.

.

Jumpscary

Jumpscare Chicy z prvního FNaF
Jumpscare Withered Chicy z FNaF 2
Jumpscare Chicy z UCN
Jumpscare Withered Chicy z UCN

.

Výskyt

Klasická Chica

Herní titulyRolePoznámky
Five Nights at Freddy’sHlavní rolePrvní výskyt; sekudnární antagonista.
Five Nights at Freddy’s 2Vedlejší roleV minihrách.
Five Nights at Freddy’s 3Vedlejší rolePrázdný oblek v Hallway
V minihrách.
Five Nights at Freddy’s 4CameoJako plyšák.
Ultimate Custom NightHlavní role Volitelný antagonista.
Five Nights at Freddy’s: Help WantedHlavní role Posmrtný antagonista.
Five Nights at Freddy’s AR: Special DeliveryHlavní role Posmrtný antagonista.
Five Nights at Freddy’s: Security BreachCameo Součást Bloba

Withered Chica

Herní titulyRolePoznámky
Five Nights at Freddy’s 2Hlavní role První výskyt; sekudnární antagonista.
Ultimate Custom NightHlavní role Volitelný antagonista.
Five Nights at Freddy’s: Help Wanted Hlavní role Posmrtný antagonista v hlavní hře a v DLC Curse of Dreadbear.