Fredbear

Fredbear je nejranější iterací Freddyho Fazbeara z franšízy Five Nights at Freddy’s a maskot Fredbear’s Family Diner, vedle Spring Bonnieho.

.

Vzhled

Viděno fyzicky v Ultimate Custom Night, Fredbearův vzhled je podobný Golden Freddymu z prvního FNaF, ale jeho cylindr a motýlek jsou spíše fialové než černé a zdánlivě září. Je zvláštní, že jeho původní oči jsou nahrazeny fantomovými, drobnými zářícími tečkami. Některá vyobrazení Fredbeara ho ukazují s černými doplňky.

Při bližším zkoumání ve srovnání s Freddym Fazbearem má Fredbear jiný tvar modelu. Jeho uši jsou kulatější a méně špičaté, jeho cylindr je menší, má menší obočí, jeho vousy jsou umístěny v různých pozicích, je mírně buclatější a má jiný tvar hlavy. Při pohledu na jeho jumpscare se zdá, že Fredbear je upravený model Freddyho Fazbeara, protože jeho paže, trup, uši a tlama jsou téměř totožné s Freddyho, a když se podíváme zblízka, jeho endoskelet se zdá být Endo-01.

V plyšové podobě připomíná plyšáka Golden Freddyho, ale s fialovými doplňky a knoflíky.

.

Historie

Five Nights at Freddy’s 2

Fredbear je poprvé zmíněn Phone Guyem jako maskot Fredbear’s Family Diner. Někdy se uvádí, že figuruje i v minihře Take cake to the children, ale není to potvrzené.

Five Nights at Freddy’s 3

Fredbear se poprvé objevuje ve Five Nights at Freddy’s 3 během jedné z miniher s názvem Stage01 a je ovládán hráčem. Phone Guy (prostřednictvím nahrávek se školením zaměstnanců) zmiňuje, že existují dva obleky Springlock a že jeden z nich je konkrétně oblek Spring Bonnie. O druhém obleku se spekuluje, že je Fredbear, a v příští hře je to silně zdůrazněno.

Five Nights at Freddy’s 4

Fredbear byl viděn uvnitř Fredbear’s Family Diner po boku Spring Bonnieho v roce 1983, byl použit jako animatronik a oblek. Nakonec, na narozeniny Crying Childa, je chlapec vhozen do Fredbearovy čelisti, zatímco zpívá. To způsobí, že animatronik nefunguje správně, rozsekne ústa a rozdrtí hlavu dítěte.

Objevuje se i jako nightmare varianta v hlavní hře jako Nightmare Fredbear.

Sister Location

V této hře se objevuje pouze jako plyšák v Private Room.

.

.

.

Ultimate Custom Night

Fredbeara lze vyvolat pouze použitím Withered Golden Freddyho na level 1 a použitím Death Coinu na něj. To povede k jumpscaru Fredbeara. Připomíná FNaF 1 Golden Freddyho s fialovým kloboukem a motýlkem.

.

.

.

Osobnost

Fredbearova osobnost se zdá být směsicí dua Freddyho Fazbeara a Golden Freddyho. Stejně jako Freddy i Fredbear baví děti a zpívá na pódiu se svým partnerem Spring Bonniem. Dalo by se předpokládat, že jeho osobnost je podobná Freddymu, i když s drobnými rozdíly. Stejně jako Golden Freddy se ukazuje, že je docela tajemný a neznámý. Podobně se také ukazuje, že je skrytě agresivní a možná má stejnou nesmírnou nenávist k Williamu Aftonovi jako Golden Freddy.

.

Zajímavosti

 • Fredbear může být pojmenován podle původního jména Scotta Cawthona pro Freddyho: „Freddybear“.
 • Fredbear má silnou podobnost s Golden Freddym. Až do té míry, že jsou pravděpodobně dvěma verzemi stejného animatronika.
  • Proti tomu skutečně existují důkazy;
   • Pro jeden detail, Five Nights at Freddy’s 3 obsahuje minihru obsahující Golden Freddyho a také Spring Bonnieho na pódiu s černým motýlkem a hnědým kloboukem. Na druhou stranu, Fredbear má fialový klobouk a motýlka
   • Plakáty Fredbear’s Family Diner obsahují Golden Freddyho, což přímo potvrzuje, že oba koexistovali jako maskoti místa.
 • Někteří se domnívali, že incident, který Fredbear způsobil, byl Bite of 87. Navzdory tomu bylo nepřímo potvrzeno, že šlo o odlišný incident – Bite of 83.
 • Fredbear je jediný animatronik z Fazbear Entertainment, který nebyl nikdy objeven a znovu použit pro Fazbear’s Fright. Technicky se nevědělo, co se stalo s jeho oblekem po letech, když se Diner zavřela, ale předpokládalo se, že jeho oblek mohl být úplně ztracen.
 • Fredbearovy hlášky z Ultimate Custom Night byly ve skutečnosti znovu použity od Freddyho, i když silně upravené tak, že jeho hlasový herec Kellen Goff ani neví, která nahrávka byla použita.
 • Má se za to, že Fredbear je Henryho hlavní oblek.

.

Výskyt

Herní titulRolePoznámka
Five Nights at Freddy’s 2CameoPouze zmíňen.
Five Nights at Freddy’s 3Cameo Pouze zmíňen.
Five Nights at Freddy’s 4Cameo V minihrách.
Five Nights at Freddy’s: Sister LocationCameo Plyšák.
Ultimate Custom NightSkrytá rolePrvní fyzický výskyt; aktivovatelný pomocí Death Coinu.
Five Nights at Freddy’s: Help WantedCameo Smích v DLC Curse of Dreadbear.
Five Nights at Freddy’s: Security BreachCameo Objevuje se na sběratelských plakátech Fredbear’s Family Diner a na arkádové skříni Fredbear’s Nom Nom Bits.