Funtime Foxy

(jelikož není známo, jestli je Funtime Foxy mužská či ženská postava, bude Funtime Foxy oslovováno ve středním rodě)

Funtime Foxy je jedním ze sedmi animatroniků (dvanácti, pokud se počítají animatronici Custom Night) a antagonista ve hře Five Nights at Freddy’s: Sister Location. Je to verze Foxyho s cirkusovou tématikou. Je také jedním z bavičů ve Funtime Auditoriu (které se nachází východně od Circus Baby’s Entertainment and Rental), druhým je Funtime Freddy (ačkoli není vidět v hledišti).

.

Vzhled

Funtime Foxy se zdá být dalším modelem pro neporušenou verzi Mangle, který (na základě jejich vzhledu ve FNaF World) byl také pojmenován Funtime Foxy. To je patrné z jeho růžovo-bílého barevného schématu a skutečnosti, že se jedná o liščího animatronika. Na rozdíl od Mangle je však ve zcela opravené podobě (před koncem, ve kterém je rozbito). Celé tělo Funtime Foxyho je pokryto segmentovými liniemi, z nichž některé jsou zbarveny šedě. Má také dlouhý huňatý ocas, podobný průměrné lišce. Stejně jako mnoho Foxyho protějšků má žlutooranžové oči.

Na hlavě má také tři chomáče. Má růžový čenich se třemi malými fialovými pihami na každé straně a černým nosem. Uvnitř jeho uší, kolem očí a na špičce ocasu má růžovou barvu. Má červeného motýlka, podobně jako Mangle a Bonnie, a dlouhé, ostré růžové nehty. Na rozdíl od ostatních známých Foxyho protějšků (kromě protějšků Nightmare), má Funtime Foxy pět prstů. Na každé holeni má tři černé knoflíky.

Funtime Foxyho tvář se dělí na pět částí, z nichž všechny jsou schopné pohybu; první štěp probíhá přímo středem jeho obličeje, druhý prochází středem jeho očí a kromě nehybné spodní čelisti rozděluje jeho obličej na čtyři různé části. Jeho obličejové rysy velmi připomínají Foxyho i Mangle, nejpozoruhodněji rtěnkou a žlutooranžovýma očima. Funtime Foxy má však růžové kruhy na tvářích, na rozdíl od červených u Mangle.

Stejně jako všechny animatroniky ve hře (bez Minireeny) je jeho endoskeleton velmi detailní a připomíná svalovou tkáň. Endoskeleton má také svůj vlastní nos.

Funtime Foxy má stejně jako Funtime Freddy velký reproduktor uprostřed hrudi.

Ve hře Five Nights at Freddy’s: Help Wanted zůstává design Funtime Foxyho téměř identický a většinou se nemění.

.

Osobnost

Osobnost Funtime Foxy je rozporuplná. Jeho chování ve hře ukazuje Funtime Foxyho jako tichého, introvertního animatronika, který na rozdíl od ostatních animatroniků ze Sister Location raději zůstává sám. Jeho hlášky v Ultimate Custom Night ukazují, že Funtime Foxy má na jevišti nadživotní osobnost, je cirkusovým ringmasterem.

.

Funkčnost

Funtime Foxy má několik funkcí, včetně:

 • Light Activation Sensor: Senzor, který aktivuje světla, aby vidělo oběti v tmavých oblastech.
 • Parental Voice Sync & Replay: Má schopnost synchronizovat se s hlasem kteréhokoli rodiče a přehrát jej, aby oklamal a nalákal oběť.
 • Variable Scent Release: Uvolňuje jakoukoli vůni, aby nalákalo oběti.
 • Remote Floor Anchor: Je vybaveno vzdálenou podlahovou kotvou, která vysílá rádiový signál a ukotví všechny oběti v blízkosti a také udržuje celkovou rovnováhu a stabilitu.

.

Zajímavosti

 • Funtime Foxy je na plánech zobrazeno s 5,9ft a 290lb.
  • Díky tomu je nejkratší ze Sister Location animatroniků.
 • Plány ukazují, že má senzor aktivace světla, rodičovskou synchronizaci hlasu a přehrávání, variabilní uvolňování vůně a vzdálenou podlahovou kotvu.
  • Uvolnění Voice Sync a Scent lze vysvětlit jako jeho funkce pro únos dětí, přičemž Voice odláká děti pryč a Scent Release je chloroform, což by také vysvětlilo, jak je Foxy schopné uspat Mika.
 • Scott Cawthon ve svém příspěvku na Steamu uvedl, že jumpscare Funtime Foxyho byl považován za jeden z nejhorších jumpscarů z jeho her, protože ho vyděsil během beta testování.
 • Původní teaser na Help Wanted obsahoval model Funtime Foxy vytvořený fanouškem. To byl jeden z mnoha důvodů, proč byl zmíněný teaser stažen.
 • Navzdory tomu, že jde o dvě samostatné postavy ve hrách, Mangle a Funtime Foxy jsou v The Fourth Closet zobrazeny jako stejné, přičemž design Funtime Foxyho je pevnou verzí Nightmare Mangle a zároveň je schopen se proměnit v pavoučí lišku.
 • Přestože je by Funtime Foxy měl být muž, objevuje se v několika režimech Ladies Night.

.

Jumpscary

Jumpscare Funtime Foxyho z Night 3
Jumpscare Funtime Foxyho z Custom Night

.

Výskyt

Five Nights at Freddy’s: Sister LocationHlavní rolePrvní výskyt; sekundární antagonista.
Freddy Fazbear’s Pizzeria SimulatorVedlejší roleSoučást Ennarda.
Ultimate Custom NightHlavní roleVolitelný antagonista.
Five Nights at Freddy’s: Help WantedHlavní role Posmrtný antagonista.
Five Nights at Freddy’s AR: Special DeliveryHlavní role Posmrtný antagonista .
Five Nights at Freddy’s: Security BreachCameoNachází se na Funtime Fantasy arcade kabinetu.