Funtime Freddy

Funtime Freddy je hlavní antagonista, který se poprvé objevil v Five Nights at Freddy’s: Sister Location jako titulární, sekundární antagonista. Je to „cirkusová“ verze Freddyho Fazbeara. Je také jedním z bavičů ve Funtime Auditoriu, které se nachází z východu od Circus Baby’s Entertainment and Rental (ačkoli v uvedeném auditoriu není vidět). Druhý je Funtime Foxy.

.

Vzhled

Design Funtime Freddyho je velmi podobný Withered Freddymu z FNaF 2 s kovovým oblekem, modrýma očima, tenčím obočím, na hlavě má ​​cylindr s fialovým pruhem (podobný klobouku Toy Freddyho), černý motýlek a dva černé knoflíky na jeho hrudníku, stejně jako soubor lidských zubů. Jeho hlava se zdá být hranatá a méně objemná než Freddyho verze z FNaF 2, ale ne tak kulatá jako z prvního FNaF. Je to bílo/fialový medvědí animatronik, daleko odlišný od svých protějšků. Světle fialovou barvu má na jeho tlamě, břiše, ramenou, loktech, kolenou, vnitřní straně uší, tvářích, očních důlcích, pruhu na cylindru, stehnech, kloubech levé ruky a v horní části obě nohy. Jeho levá ruka má pět prstů a drží mikrofon s fialovou rukojetí. Nemá pravou ruku, jeho pravá paže místo toho končí v Bon-Bona jako loutka. Stejně jako Funtime Foxy má kruhový reproduktor umístěný pod motýlkem.

Stejně jako ostatní animatronici ze hry, mimo hlavu Funtime Freddyho endoskeletonu jsou kovové „obličejové desky“, které tvoří jeho skutečnou tvář. Jeho obličej endoskeletonu je mnohem plošší a s tlamou a čelistí jsou méně širší než hlava „obleku“ samotná. Uprostřed endoskeletální hrudi je také natištěný šedý kruh. Funtime Freddy má ve výšce 182 cm a váží 159 kg.

Ve hře Five Nights at Freddy’s: Help Wanted zůstává design Funtime Freddyho téměř identický a většinou se nemění.

Ve Five Nights at Freddy’s AR: Special Delivery ustoupila Funtime Freddyho světle fialová barva na tlamě, břiše, ramenou a kolenou zářivě narůžovělé barvě. Kromě toho zůstávají jeho ostatní části a design těla stále stejné jako jeho originál, ale pro účely realismu jeho design dostává zrcadlový odraz.

Bon-Bon

Bon-Bon (jinak známý jako Bonnie Hand Puppet od HandUnita a Bon ve zkratce ze zvukových souborů), je ruční loutka a součást Funtime Freddyho, která nahrazuje pravou ruku a je také jedním ze sedmi animatroniků. (dvanáct, pokud se počítají animatronici z Custom Night) ve hře. Bon Bon také uklidňuje Funtime Freddyho, když je hráč v Breaker Room.

Jeho fyzický design je podobný Bonniemu z první hry s estetikou Toy Bonnieho z druhé hry. Je zbarven do zářivě modré s tyrkysovou barvou na břiše, tlapkách, tlamě a vnitřní straně uší. Stejně jako jeho původní protějšek i on nosí červeného motýlka. Má endoskeletonovou čelist a stejně jako Funtime Freddy má také sadu lidských zubů. Podobně jako jeho vzhled z druhé hry, nosí jeden černý knoflík uprostřed hrudi; tento knoflík je tlačítko pro restart. Jeho oči jsou růžové barvy a stejně jako mnoho jeho protějšků také postrádá obočí. Jeho celkový vzhled je velmi podobný vzhledu Bonnieho z FNAF World. Bon-Bon je také schopen se kdykoli odpojit od Funtime Freddyho ruky.

Ve Five Nights at Freddy’s AR: Special Delivery zůstává Bon-Bonův design stejný jako jeho originál, ale pro účely realismu se jeho návrhu dostává zrcadlového odrazu.

.

Osobnost

Funtime Freddy je energický animatronický medvěd, který rád baví děti, ale tajně je psychotický, vyšinutý a sadistický animatronik, který se vesele směje, když se pokouší zabít své oběti a těší se z jejich mučení. Mluví chraplavým, krvežíznivým hlasem s šíleným, hysterickým tónem. Má také ozvěnu v hlase jako stereotypní robot a také záseky, protože je rozbitý. Funtime Freddy se hráči také vysmívá a říká, že jediná věc, kterou chce, je vzít životy nevinných lidí. Také se vysmívá svým obětem v bezmoci a říká, že je nikdo neuslyší křičet. Funtime Freddy chce své oběti dokonce traumatizovat a pronásledovat, pokud je nedokáže zabít. Je také arogantní, protože když prohraje, odmítne to přijmout a věří, že jeho protivníci měli prostě štěstí.

Chování Bon Bona se jeho ručnímu loutkáři jeví jako jednoznačný protějšek. Na rozdíl od Freddyho je Bon Bon spíše klidný a často mluví ženským, vysokým hlasem – který lze slyšet pouze v Night 2 – který používá k uklidnění Funtime Freddyho.

.

Funkčnost

Funtime Freddy má několik funkcí, včetně:

 • Snímač blízkosti/koordinace seskupování: Snímání blízkosti a seskupování obětí.
 • Parental Tracking/360 Pivot: K lokalizaci jakékoli oběti v úhlu 360 stupňů.
 • Voice Mimic/Luring: Díky schopnosti někoho napodobit může snadno nalákat oběť.
 • Storage tank: Dutina, ve kterém ukládá své unesené oběti, kde zemřou.
 • Machine claw: Velký mechanický dráp se nachází v jeho břiše a může jej použít k uchopení přibližující se oběti. Jak přesně otevírá břicho, aby vystrčil dráp, není potvrzeno.

.

Zajímavosti

 • Ve svých blueprintech Funtime Freddy odhalil, že je vysoký 6ft a váží 350lb. Je vidět, že má břicho, které funguje jako ‚zásobník‘, který může obsahovat dítě.
  • Kromě toho má jeho klobouk funkci „Proximity Sensor/Group Coordination“ a má funkci „Voice Mimic/Luring“.
 • Funtime Freddy je naznačen jako nejnásilnější animatronik v Sister Location, protože když je Michael požádán, aby odstranil napájecí modul, HandUnit naznačuje, že Freddy zmlátil předchozí techniky tak silně, že potřebují 6 až 8 týdnů fyzické a emocionální terapie.
 • Funtime Freddy se neobjevuje v Ultimate Custom Night, nicméně se jeho hlava objevila v Sister Location Office, připomínající jeho podobu ve Fourth Closet.
 • V sérii Fazbear Frights je v dílně muže, který ho našel. Mužova vnučka Millie se vplazí do Funtime Freddyho hrudní dutiny a on ji drží jako vězňe a plánuje ji zabít, ale dává jí možnosti, jak ji zabije.

Special Delivery

 • Navzdory tomu, že se jednalo o jeden z prvních přídavků po uvedení na trh, vydání Funtime Freddyho trvalo necelé dva roky; Poprvé byl uveden 1. ledna 2020 spolu s Leftym.
  • Navíc soubory pro něj i pro Leftyho bylo možné vidět ve složkách během dřívějších dílů události Dark Circus.

.

Jumpscare

Jumscapre Funtime Freddyho v Night 2
Jumpscare Funtime Freddyho v Night 3
Jumpscare Bon-Bona v Night 3

.

Výskyt

Herní titulRolePoznámka
Five Nights at Freddy’s: Sister LocationHlavní rolePrvní výskyt; titulární antagonista.
Freddy Fazbear’s Pizzeria SimulatorHlavní roleSekudnární antagonista; součást Molten Freddyho.
Ultimate Custom NightCameoObjekt v pozadí.
Five Nights at Freddy’s: Help WantedHlavní rolePosmrtný antagonista.
Five Nights at Freddy’s AR: Special DeliveryHlavní rolePosmrtný antagonista.
Five Nights at Freddy’s: Security BreachCameoSoučást Bloba.
Bon-Bon se nachází na arkádovém stroji.