Nightmare Bonnie

Nightmare Bonnie je hlavní antagonista a jeden z nightmare animatroniků ze série Five Nights at Freddy’s. Poprvé se objevil ve Five Nights at Freddy’s 4. Je to nightmare varianta Bonnie.

.

Vzhled

Nightmare Bonnie je modrofialový a rozbitý animatronický králík. Mnohé z jeho rysů jsou zveličené mimo realitu, jako například jeho ostré zuby, velká čelist a drápy. Jeho části mají světlejší fialový odstín, jako je jeho tlama, brada, vnitřní uši a břicho. Velká trhlina se táhne od jeho horní části trupu k bokům a téměř úplně odhaluje endoskeleton pod ním. Má červeného motýlka, stejně jako jeho varianty z předchozích her. Stejně jako většina ostatních nightmare animatroniků se jeho celkový tvar těla hodně liší od jeho původního protějšku. Je mnohem hranatější a plochý. Zdá se, že je také poněkud vyšší než jeho původní protějšek.

Ruce a nohy Nightmare Bonnieho mají několik menších trhlin. Stejně jako ostatní nightmare animatronici jsou jeho ruce designově úplně stejné jako ty Springtrapovy. Jeho pravá ruka a levá noha jsou zcela zbaveny látky a ukazuje ještě více kostry endoskeletu, jako u jeho protějšku z FNaF 2. Chybí obě čéšky a kotníky.

Stejně jako u všech ostatních nightmare animatroniků se zdá, že Bonnieho hlava je z neznámých důvodů rozdělena na dvě části, což mu dává otevřenou čelist. Má dvě sady zubů ostrých jako břitva. Velká část materiálu kolem očí úplně chybí. Jeho uši jsou ohnuté ve strmých úhlech a mají v nich několik trhlin. Nightmare Bonnieho oči jsou téměř stejné jako Springtrapovy, až na fialové duhovky místo šedých. Na tvářích má také drátěné vousy, kterými připomíná skutečného králíka.

Ve Five Nights at Freddy’s: Help Wanted zůstává jeho vzhled většinou stejný, až na pár drobných změn. Jeho duhovky jsou žlutooranžové místo fialové. Jeho oblek je tmavší modré a zdá se, že mu chybí vousy.

.

Osobnost

Stejně jako ostatní nightmare animatronici je i Nightmare Bonnie líčen jako krutý a hrozivý animatronik, který netouží po ničem jiném, než ublížit svým obětem, což z něj dělá úplný opak své původní osobnosti; Bonnie.

.

Zajímavosti

 • Je možné dokončit noc uprostřed Nightmare Bonnieho jumpscaru
 • Způsob, jakým Nightmare Bonnie cestuje v levé chodbě, je podobný způsobu, jakým cestuje Bonnie ve West Hall v prvním FNaF
  • Je to také podobné, jako když Bonnie vstupuje do Left Air Vent ve FNaF 2.
 • Nightmare Bonnie je jedním z pěti antagonistů v sérii Five Nights at Freddy’s, kteří mají dva nebo více jumpscarů; jiní jsou Freddy Fazbear (z prvního FNaF), Ennard, Springtrap, Nightmare Freddy a technicky Nightmare Chica (pokud je její cupcake považován za druhý jumpscare).
 • Nightmare Bonnie je jedním z mnoha nightmare animatroniků, který není dostupný v galerii „Making of“ z nabídky Extra; čtyři další jsou Nightmare Freddy, Nightmare Chica, Nightmare a Plushtrap.
 • Nightmare Bonnie vypadá, že má pět prstů na každé ruce, na rozdíl od kreslených čtyřprstých rukou původního Bonnieho, ale podobně jako Springtrap a animatronici ze Sister Location.
 • Levá noha a pravá ruka Nightmare Bonnieho jsou úplně svléknuty z látky, stejně jako je úplně svlékána levá noha a pravá ruka Bonnieho z FNaF 2.
 • Zvuk jumpscaru Nightmare Bonnieho v traileru je trochu odlišný od hry samotné.
 • Je zvláštní, že Nightmare Bonnie má poněkud světle namodralý nádech, zvláště ve srovnání s jeho protějšky.
  • To je také případ Bonnieho v minihrách na konci nocí ve FNaF 3.
 • Nightmare Bonnie je momentálně jediným Bonnieho protějškem, který má vousy.
 • Nightmare Bonnie je jednou ze dvou postav v sérii, která má rozštěp „brady“ (druhou je Purple Guy, jak odhalily vzácné boot screeny ve FNaF 3.
 • Nightmare Bonnie je jedním ze čtyř nightmare animatroniků, který dokáže zvednout hráče ze země během jumpscaru (další jsou Nightmare Freddy, Nightmare Foxy, Nightmare Fredbear a Jack-O-Bonnie).
 • Kupodivu, Nightmare Bonnie je jediný nightmare animatronik, který má jinou barvu očí, jako je purpurová, zatímco zbytek má červenou nebo oranžovou barvu. To by mohl být odkaz na jeho původní protějšek, který má také purpurové oči.
 • Nightmare Bonnie, Jack-O-Bonnie a Toy Bonnie jsou jediné tři Bonnieho protějšky s pihami.
 • Spolu s Jack-O-Bonnie vypadá pravá noha Nightmare Bonnieho identicky s Nightmare Freddyho a Nightmare Fredbearovými, jen s různými otvory.

Chyby

 • Při podrobném prozkoumání, během prvních snímků animace Nightmare Bonnieho jumpscaru, jsou jeho paže již natažené a blokují rám dveří. To znamená, že pokud hráč posvítí na Nightmare Bonniehi, když je u dveří, jeho levá paže vypadá, jako by se právě objevila ze vzduchu.
 • Když Nightmare Bonnie provede jumpscare z levé síně, jeho endoskeletální krk se mu prořízne čelistí.
  • To lze snadno vidět u Jack-O-Bonnie.
 • V nabídce Extra se zdá, že se vedle levé strany Nightmare Bonnieho pasu vznáší drát. S největší pravděpodobností se jedná o přehlédnutý zbytek z tvorby modelu nabídky Extra.
 • Na konci Nightmare Bonnieho jumpscaru z levé síně je zornička v jeho levém oku úplně mimo.

Bugy

 • Někdy, když hráč blikne baterkou u levých dveří a poté je okamžitě zavře, když je tam Nightmare Bonnie, neobjeví se, ale přibližně o 2 sekundy později se dveře otevřou bez jakéhokoli upozornění, následované jumpscarem Nightmare Bonnieho, což má za následek konec hry.

.

Jumpscary

.

.

.

.

.

.

.

Výskyt

Herní titulRolePoznámka
Five Nights at Freddy’s 4Hlavní rolePrvní výskyt; sekundární antagonista
Ultimate Custom NightHlavní role Volitelný antagonista
Five Nights at Freddy’s: Help WantedHlavní role Posmrtný antagonista v DLC Curse of Dreadbear
Five Nights at Freddy’s AR: Special DeliveryHlavní role Posmrtný antagonista