Nightmare Foxy

Nightmare Foxy je hlavní antagonista a jeden z nightmare animatroniků ze série Five Nights at Freddy’s. Poprvé se objevil ve Five Nights at Freddy’s 4. Je to děsivá varianta Foxyho.

.

Vzhled

Nightmare Foxy je vysoká, karmínová, zchátralá verze původního Foxyho se světlejším zbarvením na břiše, čelisti a některých částech hlavy. Má jednu velkou trhlinu v dolní části trupu. Jeho hnědé kalhoty jsou od holení dolů úplně svlečené s odhaleným endoskeletem na nohách. Jeho levá ruka je navržena podobně jako Springtrapova a dalších nightmare animatroniků, i když se velmi liší od ruky jeho původního protějšku, protože ruka Nightmare Foxyho je zakryta animatronickým oblekem. Jeho pravá ruka je nahrazena ostrým kovovým hákem, jako jeho původní protějšek. Zuby a prsty má ostré jako břitva. Na rozdíl od svého původního protějšku mu chybí páska přes oko.

Stejně jako každý jiný nightmare animatronik se zdá, že hlava Nightmare Foxyho je rozdělena na dvě části. Polovina jeho tlamy zcela chybí a odhaluje pod ní kovový rám. Má černý čtvercový nosem. Horní část jeho očních důlků je široká, materiál nad jeho kovovýma, oranžovýma očima úplně shnil a na pravé horní straně obličeje je velká trhlina. Chybí také velké části uší.

.

Osobnost

Stejně jako ostatní nightmare animatronici je i Nightmare Foxy líčen jako krutý a hrozivý animatronik, který netouží po ničem jiném, než ublížit svým obětem, což z něj dělá naprostý opak své původní osobnosti, Foxyho.

.

Chování

Nightmare Foxy se běžně stane aktivním od 2. noci, i když v 1. noci může být aktivní jen zřídka. Začíná v zadní části domu a může se pokusit vstoupit do ložnice přes kteroukoli chodbu. Zkontrolovat špatnou chodbu, když je blízko ložnice, mu umožní vběhnout do místnosti a vplížit se do skříně. Poté se schová ve skříni a bude se pomalu odhalovat.

Stejně jako u jiných her bude zanedbání kontroly Nightmare Foxyho mít za následek konec hry. Při pohledu na skříň se Foxy objeví buď jako hlava nebo celé tělo. Pokud se Nightmare Foxy chystá na hráče zaútočit, bude kousat čelistmi nahoru a dolů a křičet.

Jediný způsob, jak zabránit jeho útoku, je zavřít dveře skříně. V případě úspěchu se promění zpět v plyšáka. Také v kteroukoli noc, dokonce i v první noc, pokud kliknete na plyšáka Freddyho na svou postel 20+krát nebo podržíte baterku na posteli po dobu 15 sekund, Nightmare Foxy vyjde a zabije hráče.

V minihře Hallway Crawl z Curse of Dreadbear DLC z Five Nights at Freddy’s VR: Help Wanted se náhodně objeví před hráčem, a pokud ho přistihne při pohybu, když venku zahřmí, hra skončí jumpscarem

.

Zajímavosti

 • Způsob, jakým se Nightmare Foxy skrývá ve skříni, je velmi podobný způsob, jakým by se původní Foxy schovával za oponou v Pirate Cove v prvním FNaF.
  • Jeho chování je také podobné chování Freddyho Fazbeara z prvního FNaF. Jak Nightmare Foxy, tak Freddy představují nebezpečí pro hráče pouze tehdy, pokud vstoupí do určité lokace (Skříň v případě Nightmare Foxy a East Hall Corner v případě Freddyho). Oba lze ve vstupu do této lokace neustálým sledujováním držet na místě a oba neopustí toto místo až do konce noci.
 • Ve čtvrtém teaseru a titulní obrazovce měl Nightmare Foxy ostrý a špičatý jazyk. Ve hře samotné to není vidět nikde: v jumpscaru, Extra menu a ve skříni. Buď to byla chyba Scotta Cawthona, nebo byla odstraněna záměrně. Říká se, že ho odstranil, protože s ním Nightmare Foxy nevypadal tak děsivě.
 • Zdá se, že Nightmare Foxy má na ruce pět prstů, na rozdíl od kreslených čtyřprstých rukou jeho původního protějšku. Kromě toho mu také chybí páska přes oko a má prsty na nohách endoskeletu.
 • Občas Nightmare Foxy vykoukne za roh hned poté, co se Nightmare Chica nebo Nightmare Bonnie schová, takže to vypadá, jako by se objevil z ničeho, než se znovu schová. Toto je s největší pravděpodobností chyba.
  • To by však mohlo naznačit, že Nightmare Foxy se potřebuje každou noc dostat ze zadní části haly do skříně, a je podporováno skutečností, že Nightmare Foxy se objeví až později v noci (nebo alespoň po Nightmare Bonnieho a Chicy).
 • Nightmare Foxy je jediný animatronik ve FNaF 4, který hráče vyděsí, aniž by způsobil smrt. To se stane při kontrole skříně, když se Foxy chystá vystoupit.
  • Jediný jiný případ, kdy se to v sérii stane, je ve FNaF 3 s jeho phantom variantou.
 • Nightmare Foxy připomíná svou podobu z FNaF 2, skrz jeho tělo je zcela potrháno ve spodní části těla a ve tvaru hlavy.
 • Když se Foxy chystá vylézt ze skříně, zdá se, že je zaháčený, protože jeho pravá noha se pohybuje tam a zpět velmi nepřirozeným způsobem. Proč se to děje, není známo.
 • Když hráč Foxyho odežene, jeho místo zaujme Foxyho plyšák.
 • Nightmare Foxy je jednou ze dvou verzí Foxyho, jejíž ruka není odhalena (druhá je Mangle, pokud byla předělána po Foxym).
 • Proč Nightmare Foxy nezaútočí na hráče ihned po vstupu do místnosti, není známo. Tato noční můra mohla být způsobena dováděním staršího bratra hlavního hrdiny, který se skrývá a hraje si s ním, dokud nedostane příležitost ho šokovat a vyděsit.
  • Jediným dalším animatronikem, který se okamžitě nezaútočí na hráče, přestože už je v místnosti, je Nightmare Freddy, který schovává pod postelí, dokud jeho menší protějšky nejsou po nějaké době odraženy. V tu chvíli hráče popadne a vyděsí.
 • Nightmare Foxy je jediný animatronik v sérii, kterého může hráč konkrétně vyvolat. To se provádí kliknutím na nos Freddyho plyšáka na posteli více než 20x.
  • V mobilní verzi to není možné, protože pro cvaknutí na nos musí být zapnutá baterka.
   • Zajímavé však je, že Nightmare Foxyho lze stále vyvolat již v Night 1 na mobilní verzi, a to tak, že se otočíte a podíváte se na postel a podržíte baterku zapnutou asi 15 sekund. Nightmare Foxyho jumpscare se spustí a následuje smrt.
 • Nightmare Foxy je jediný nightmare animatronik, která nestraší ze své výchozí pozice.
 • Nightmare Foxy nemůže v mobilní verzi hry číhat v halách.
 • Toto je jediný typ Foxy v sérii, který nemá pásku přes oko.

.

Jumpscary

.

.

.

.

.

.

.

Výskyt

Herní titulyRolePoznámka
Five Nights at Freddy’s 4Hlavní rolePrvní výskyt; sekundární antagonista.
Five Nights at Freddy’s: Help WantedHlavní role Posmrtný antagonista.
Five Nights at Freddy’s AR: Special DeliveryHlavní role Posmrtný antagonista.