Nightmare

Nightmare je nightmare animatronik, který se poprvé objevuje ve Five Nights at Freddy’s 4 jako poslední antagonista hry. Je to přebarvená a lehce průsvitná verze Nightmare Fredbeara.

.

Vzhled

Vzhled Nightmara je téměř totožný se vzhledem Nightmare Fredbeara; jediné velké rozdíly jsou v tom, že barva kostýmu se změní na černou a motýlek a cylindr se změní z fialové na žlutou.

Pokud by byly obrázky s Nightmarem rozjasněny, ukázalo by se také, že kostým Nightmara je ve skutečnosti průsvitný, jako by jeho endoskeleton byl zahalený ve stínu. Jako takový, téměř celý jeho endoskeleton může být viděn jeho rozjasňujícími obrazy. Jediná výjimka je kolem jeho úst, které vypadají, jako by z nich byl vytržen existující materiál.

.

Osobnost

Nightmare je krutý, zvrácený animatronik, který je sadistické povahy. To je patrné v Ultimate Custom Night, kde informuje hráče o jejich smrti dosti sadistickým způsobem. Zdá se, že si také užívá zesměšňování svých obětí, když k tomu dostane příležitost. Mluví hlubokým, monstrózním hlasem, který odpovídá jeho jménu.

.

Jumpscary

Jumpscare Nightmara je podobný jumpscaru Goldenb Freddyho z prvního FNaF. Neshodí sice hru, ale při jeho jumpscaru vidíme pouze obrázek jeho tváře a zvuk, který je úplně odlišný od zvuku jumpscaru ostatních nightmare animatroniků.

.

Výskyt

Herní titulRolePoznámka
Five Nights at Freddy’s 4Hlavní rolePrvní výskyt; finální antagonista.
Ultimate Custom NightHlavní roleVolitelný antagonista.