Phantom Freddy

Phantom Freddy je antagonista a jeden z phantom animatroniků, kteří se poprvé objevili ve Five Nights at Freddy’s 3. Je to halucinace poškozeného a spáleného Freddyho Fazbeara z FNaF 2.

.

Vzhled

Phantom Freddy má v podstatě stejný model jako Golden Freddy z FNaF 2, ale místo toho má v očích bílé zorničky jako ostatní phantom animatronici. Zdá se, že je ohořelý nebo spálený, což možná předznamenává požár, který v podniku vypukne. Jeho ústa obvykle visí otevřená. Jeho dvě dolní nohy nejsou ve hře nikdy vidět, ale pravá dolní noha vypadá jako vytržená z těla.

Zajímavé je, že se zdá být zbarven dozlatova nebo alespoň zeleně, i když to může být jednoduše způsobeno jeho spáleným vzhledem nebo celkovým zeleným odstínem hry, protože ostatní phantom animatronici sdílejí stejné vlastnosti jeho barevného schématu.

.

Lokace

Phantom Freddy nemá žádný pohybový vzor, ale občas se může objevit na chodbě, přímo před hráčem, pomalu se kulhavým pohybem přesouvat směrem doleva, než se skrčí, jako by se schoval. Poté se objeví v kanceláři a provede jumpscare.

.

Chování

Phantom Freddy se náhodně objeví, aby přešel přes okno před hráčem. Hráč musí sledovat buď monitor, nebo panel údržby, dokud Phantom Freddy nedokončí chůzi po celé délce okna, aby se zabránilo jumpscaru. Pokud to hráč neudělá, když se Phantom Freddy courá, skloní se a zcela zmizí z hráčova dohledu. O několik okamžiků později provede jumpscare.

Velmi jednoduchou strategií, jak se vyhnout Phantom Freddymu, je ho jednoduše ignorovat. Hráči se doporučuje, aby se příliš dlouho neodvracel od pohledu na kamery, protože to může vyvolat jeho jumpscare. Ve chvíli, kdy hráč odloží monitor, může Phantom Freddy zaútočit.

Pokud hráč zírá na Springtrapa, aniž by zvedl monitor nebo panel údržby, když je v okně nebo ve dveřích, Phantom Freddy může zaútočit bez varování a deaktivovat ventilační systém.

Bez ohledu na to, v mobilní verzi, může Phantom Freddy provést jumpscare, i když je na monitoru nebo v panelu údržby. K tomu obvykle dochází, pokud jej hráč neustále sleduje a krátce poté otevře monitor nebo panel údržby. Aby se tomu zabránilo, musí hráč otevřít buď monitor nebo panel údržby, jakmile se objeví, a pokud hráč používá jeden z nich během toho, co se Freddy objeví za oknem, musí se okamžitě přesunout na druhé zařízení (buď monitor nebo panel údržby). Náznak prostředí také pomůže hráči zjistit, zda je tam Phantom Freddy.

Pokud je hráč na monitoru nebo panelu údržby, může také počkat, dokud Phantom Freddy nedokončí chůzi po délce okna. To je doporučeno, protože Phantom Freddy nikdy neprovede jumpscare, pokud je toto provedeno, i když se to může ukázat jako trochu riskantní, protože to znamená ztrácet čas zůstáváním na monitoru nebo panelu údržby, přitom hráč musí používat obojí k nalezení Springtrapa a restartu systémů.

.

Zajímavosti

 • Jumpscare Phantom Freddyho se silně podobá jumpscaru Toy Freddyho ve FNaF 2.
  • Jumpscare Phantom Freddyho také připomíná jumpscare Freddyho Fazbeara z prvního FNaF, protože útočí náhodně poté, co zmizí z chodby a vstoupí z East Hall Corner. Animace jumpscaru sama o sobě připomíná jumpscare Chicy ve FNaF 2, protože obě probíhají objevením animatronika ve tváři hráče tak, že je vidět pouze jeho hlava.
 • Model Phantom Freddyho připomíná vzhled Golden Freddyho ve FNaF 2, kvůli chybějícímu uchu a drátům třčícím z očí a dokonce i tím, jak je jeho klobouk mírně nakloněn doleva. To vedlo mnoho lidí k přesvědčení, že fantom místo toho představuje Golden Freddyho. To by však mohlo být vyvráceno tím, že propadlý a prázdný vzhled Golden Freddyho nepředstavuje ani Phantom Freddy.
 • Ačkoli sám Phantom Freddy vypadá jako popálený, jeho mikrofon, motýlek, dva knoflíky a klobouk se zdají být dokonale neporušené.
 • Phantom Freddy je jedním ze dvou phantom animatroniků, kteří nejsou nikdy vidět na žádné z kamer (druhý je Phantom Foxy).
 • Když se Phantom Freddy objeví v hale za oknem v kanceláři, úplně postrádá oči.
  • To dělá Phantoma Freddyho jedním z phantom animatroniků, kterým před provedením jumpscaru chybí oči, tím druhým je Phantom BB.
 • Phantom Freddy je jediný phantom animatronik, kterého lze vidět v pohybu (kromě jejich jumpscare animace), protože ho lze vidět, jak pajdá za oknem kanceláře.
  • V animaci chůze Phantom Freddyho se jeho nohy nepohybují při chůzi, ale jsou statické a kývají se ze strany na stranu. S největší pravděpodobností je to proto, že spodní třetina jeho těla je pod oknem, a proto není pro hráče nikdy viditelná, takže ji není třeba animovat.
  • Při prohlížení herních souborů se ukázalo, že Phantom Freddy postrádá pravou dolní nohu.
   • Phantom Freddy popírá fyzikální zákony, protože chodí pouze s jednou nohou.
  • V mobilní verzi je animace chůze Phantom Freddyho o něco pomalejší.
 • Od verze 1.031 jsou kroky Phantom Freddyho slyšet, když kulhá za oknem.
 • Většina phantom animatroniků se objevuje v místech poblíž pozůstatků původní postavy, kterou představují. Phantom Chica je jedinou výjimkou. Phantom Freddy se objeví před kanceláří, kde je umístěna rekvizita Freddyho Fazbeara.
 • Phantom Freddy je jediným phantom animatronikem, který nese jakýkoli typ zařízení.
 • Phantom Freddy je jedním ze dvou phantom animatroniků, kteří se hodně liší od jejich normálního protějšku (pokud nejsou zahrnuty phantom textury a oči). Tím druhým je Phantom Foxy.
 • Phantom Freddy je jediný phantom animatronik, který se před hráčem vynoří při jumpscaru.
 • Phantom Freddy je jedním z phantom animatroniků, kteří se objevují za oknem kanceláře. Druhý je Phantom Mangle.
 • Phantom Freddy je jedním z mála antagonistů v sérii, kterému chybí končetina. Další dva jsou Phantom Foxy a Bonnie z FNaF 2.

Chyby

 • Pokud se člověk podívá dostatečně zblízka na jumpscare Phantom Freddyho, je vidět, jak oči Phantom Freddyho pomalu rotují. Může to být buď chyba Scotta Cawthona, nebo jsou oči Phantoma Freddyho prostě pohybově rozmazané.

.

Jumpscary

Jumpscare z FNaF 3
Jumpscare z UCN

.

Výskyt

Herní titulRolePoznámka
Five Nights at Freddy’s 3Hlavní rolePrvní výskyt; sekundární antagonista.
Ultimate Custom NightHlavní role Volitelný antagonista.
Five Nights at Freddy’s: Help WantedHlavní role Posmrtný antagonista.
Five Nights at Freddy’s: Security BreachCameoZobrazuje se na kartonovém výřezu z DLC Curse of Dreadbear.