Phantom Puppet

Phantom Puppet je antagonista, který se objevil pouze ve Five Nights at Freddy’s 3 a je jeden ze šesti phantom animatroniků ve hře. Je to halucinace popálené a poškozené The Puppet.

.

Vzhled

Phantom Puppet má v podstatě stejný model jako jeho verze z Five Nights at Freddy’s 2, ačkoli je jeho tělo spálené a jeho oči mají malé bílé zorničky, podobně jako ostatní phantom animatronici. Jeho ohořelý a spálený vzhled možná předznamenává požár atrakce. Jeho tři knoflíky jsou také velmi tmavé barvy a horní knoflík je téměř z poloviny rozbitý, zatímco spodní je prasklý, což je viditelně patrné v extra menu.

.

Role

Phantom Puppet se na CAM 08 objeví velmi krátce a poté se objeví v The Office v závislosti na tom, zda hráč přepne na jinou kameru, než odloží monitor.

Málokdy, když se hráč podívá na CAM 08, ukáže se obraz normální, nespálené Loutky na chodbě. Jakmile k tomu dojde, monitor se téměř okamžitě odloží a přes pohled hráče se objeví spálená a šedočerná Puppet a její oči se zaměří na hráče. Zatímco se to děje, Phantom Puppet bude vydávat podivný, „počítačový“ zvuk a blokovat výhled hráče.

Jakmile je Phantom Puppet v místnosti, nemůže se jí hráč zbavit a musí sama odejít, což bude trvat přibližně 17 sekund. Během tohoto období to Springtrapovi poskytne čas, aby se přiblížil k hráči, a zároveň ponechal hráče zranitelného vůči ostatním fantomům, zejména Phantomovi Freddymu a Phantomovi Foxymu, kteří mohou oba zaútočit téměř okamžitě, i když je Phantom Puppet stále v kanceláři.

.

Zajímavosti

 • Ve starší verzi mobilní hry je sekvence Phantom Puppet znatelně kratší než ve verzi pro PC.
 • Na rozdíl od původní Puppet je Phantom Puppet jediným phantom animatronikem, který postrádá oficiální jumpscare, a také jedním z protějšků Puppet, který nemá jumpscare, přičemž druhý je Security Puppet.
 • Akce Phantom Puppet jsou velmi podobné způsobu, jakým původní Puppet blokuje vidění Freddyho Fazbeara v cutscéně po Night 4 ve Five Nights at Freddy’s 2.
 • Bylo předmětem sporu, zda je zjevení tváře Phantom Puppet skutečný jumpscare nebo ne. Protože se zvuk pro standardní jumpscare nepřehrává a stejně tak není uveden v sekci jumpscare v nabídce Extra, většina věří, že tomu tak není.
 • Jumpscare The Phantom Puppet může být podobný killscreenu Golden Freddyho v prvním FNaF, protože oba jsou to přiblížené obličeje postavy spolu s jedinečným zvukem namísto běžného zvuku jumpscaru.
  • Je však nepravděpodobné, že by byly propojeny, protože Phantom Puppet se zblízka ukazuje v kanceláři a jeho tvář se pohybuje. Je pravděpodobnější, že jde o kombinaci standardního jumpscaru a killscreenu jako Golden Freddy.
  • Kupodivu existuje pár textur pro Puppet z FNaF 2 (včetně nepoužitého posledního snímku jeho jumpscare a tří textur, které se objevují v Main Hall), které lze nalézt v souborech hry Five Nights at Freddy’s 3. Není známo, proč tam jsou.
 • Pokud je Phantom Puppet v kanceláři, když se Springtrap chystá zabít hráče, automaticky prostě zmizí a Springtrap hráče vyděsí.
  • Kvůli této skutečnosti, spolu se skutečností, že téměř úplně brání hráči ve výhledu a znemožňuje použití monitorovacího a údržbového panelu, je Phantom Puppet považována některými za nejnebezpečnějšího phantom animatronika ve hře.
   • To se však zdá být mírně nepravděpodobné, protože Phantom Foxy je nejtěžší, s nímž se lze vypořádat, protože konstantně uděluje jumpscary.
 • Většina phantom animatroniků se objevuje v místech, kde jsou pozůstatky původní postavy, kterou představují. Phantom Chica a Phantom Mangle jsou jedinou výjimkou. Phantom Puppet se objeví ve stejné místnosti, kde se nachází původní maska ​​Puppet.
 • Phantom Puppet je jedním ze dvou animatroniků, jejichž celá těla nejsou úplně vidět (tím druhým je Phantom Freddy).
  • Plné tělo Phantom Puppet se však na CAM 08 objevuje, ale místo popálené verze je zcela normální. Může to být z paranormálních důvodů.
 • Zvuk, který se objeví během sekvence Phantom Puppet, zní velmi podobně jako fax, což může odkazovat na Phone Guye. I když to může být klidně náhoda.
 • Phantom Puppet je jedním ze tří phantom animatroniků, kterým chybí oči před provedením jumpscaru (dalšími jsou Phantom BB a Phantom Freddy).

.

Jumpscary

Phantom Puppet ve FNaF 3

.

Výskyt

Herní titulRolePoznámka
Five Nights at Freddy’sHlavní rolePrvní výskyt; sekundární antagonista.