Phone Guy

„Ahoj? Ahoj ahoj? No, pokud tohle slyšíš, tak je pravděpodobné, že sis zvolil velmi špatnou kariéru.“

— Phone Guy, trailer Five Nights at Freddy’s 2

Phone Guy je deuteragonistou seriálu Five Nights at Freddy’s. Byl to zaměstnanec, který pracoval pro Fazbear Entertainment, Inc.

Hráči se přou, zda je Phone Guy ve skutečnosti spojencem, nebo ne, protože se zdá zvláštní, že trvá na tom, aby hlídači zůstali, a bagatelizuje situaci, místo aby jim řekl, aby okamžitě skončili nebo odešli. I když může být nuceným spojencem, tak je jediným, koho hráč má.

.

Osobnost

V prvním FNaF je Phone Guy poněkud nonšalantní, absolutně bez vysvětlení proč. V průběhu hry se ze všech sil snaží hráče informovat, že „se opravdu není čeho bát“, navzdory zjevnému nebezpečí, že ho animatronici chtějí zabít. Není známo, zda je povinen hlídačům lhát, nebo se jednoduše snaží Mikeovi zlepšit náladu, i když pravděpodobnější je ta druhá možnost.

Zdá se, že je občas velmi váhavý a neohrabaný, často koktá a nervózně se směje, což naznačuje, že by se mohl obávat možnosti, že by někdo slyšel jeho varování a rady týkající se animatroniků. Samozřejmě je také pravděpodobné, že je celkově nervózní kvůli myšlence na bezprostřední nebezpečí na jeho svědomí.

Navzdory svému napůl trapnému vystupování je pozoruhodně dobrý v tom, jak zachovává chladnou hlavu ve stresových situacích, včetně okamžiků bezprostředně předcházejících jeho smrti ve 4. noci.

Ve FNaF 2 se zdá, že Phone Guy skutečně vyhovuje práce a nezdá se, že by se obával nepřátelství animatroniků. Pravděpodobně proto, že v té době pracoval na denní směně a nebezpečí skutečně nepochopil, dokud nepřevzal noční směnu. Jediný okamžik, kdy ve svém hlase projeví naléhavost, je telefonát Noci 6, ale ve vypjatých situacích se snaží udržet klid.

Navzdory tomu se stále snaží dát hráči radu, jak přežít několik prvních nocí, ale také tvrdí, že restaurace je zaměřena na bezpečnost zaměstnanců a že „se není čeho bát“, což zjevně neplatí pro protagonistu.

Ve třetí hře se původní Phone Guy na nahrávkách z větší části nezměnil, i když je zde mnohem formálnější a méně expresivní. Pravděpodobně proto, že mimo pracovní dobu mluví spíše jako instruktor, než že by mluvil s hráčem.

.

Výskyt

Herní titulRolePoznámka
Five Nights at Freddy’sHlavní rolePrvní výskyt; instruktor.
Five Nights at Freddy’sHlavní role Instruktor.
Five Nights at Freddy’sHlavní role Ve školících nahrávkách.
Five Nights at Freddy’sCameoSlyšen v pozadí.
Ultimate Custom NightHlavní role Volitelný antagonista.
Five Nights at Freddy’s VR: Help WantedHlavní role Instruktor.