RWQFSFASXC

RWQFSFASXC (také známý jako Shadow Bonnie nebo zkráceně RXQ) je tajemný stínový protějšek Toy Bonnieho ze série Five Nights at Freddy’s. Poprvé se objevil ve Five Nights at Freddy’s 2.

.

Vzhled

RWQFSFASXC je stínová silueta Toy Bonnieho s bílýma očima a bílými zuby. Zdá se, že má viditelnou plnou sadu zubů, s dalším horním párem na rozdíl od vyčnívajících zubů zubů Toy Bonnieho. Zdá se také, že je kratší a rozdělení jeho trupu a pánve je jasněji definováno. Není známo, zda tyto rozdíly mají nebo nemají nějaký význam.

.

Osobnost

Kromě toho, že se jeví jako tajemný a mírně zlověstný, není nic zásadního, co by popisovalo osobnost RWQFSFASXC. To platí i pro Shadow Freddyho.

.

Historie

RWQFSFASXC ve FNaF 3

RWQFSFASXC nebo RWQ je stínový animatronický králík, který straší ve staré a nové Freddy Fazbear’s Pizza a objevuje se ve FNaF2 i FNaF3. RWQFSFASXC je ghost animatronik a má podobu siluety Toy Bonnie.

Five Nights at Freddy’s 2
RWQFSFASXC se poprvé objevuje ve hře Five Nights at Freddy’s 2. Málokdy (s šancí 1:1000000) se hráč může setkat s něčím, co vypadá jako stínová silueta Toy Bonnieho, s bílýma očima a bílými zuby, stojící na levé straně kanceláře.

Pokud zůstane v kanceláři déle než čtyři sekundy, zmizí jako Golden Freddy a způsobí pád hry. Mobilní verze však místo toho hru zamrzne. Tato halucinace je velmi podobná Shadow Freddymu, i když je vidět v The Office a ne v Parts/Service room. Chcete-li ho dostat pryč, jednoduše použijte baterku. Čas na jeho zbavení se však s každým zjevením v noci zkracuje, protože se časovač neresetuje.

Five Nights at Freddy’s 3
Shadow Bonnie se vrací jako důležitá postava ve Five Nights at Freddy’s 3 a hraje více neantagonistickou roli, než v první hře. Shadow Bonnie je předposlední klíč k osvobození děti, které probíhá na konci hry. Hráč může hrát minihru RWQFSFASXC dvojitým kliknutím na jeho podobiznu v páté noci.

Jako Shadow Bonnie musí hráč dokončit jeden ze dvou scénářů:

Ve scénáři 1 RWQFSFASXC projde místností a vyjde dveřmi. (nesprávné řešení)
Ve scénáři 2 RWQFSFASXC kontaktuje plačící dítě, což způsobí, že se objeví dort a odemkne dítě pro minihru Happiest Day, takže poslední krok přenechá The Puppet. (správné řešení)
Úloha RWQFSFASXC je pak dokončena a už o ní není slyšet.

.

Zajímavosti

Další podoba RWQFSFASXC ve FNaF 3
 • I když se vzhledově srovnává s Toy Bonniem, RWQFSFASXC má na horní sadě zubů 2 zuby navíc (jeden nalevo a jeden napravo).
 • Dá se předpokládat, že RWQFSFASXC je kódové jméno pro „Bonnie“, ale není to potvrzené.
 • RWQFSFASXC je jednou ze skrytých postav, které může Dee Dee vyvolat v Ultimate Custom Night.
 • Stejně jako některé postavy, jméno Shadow Bonnie bylo původně fanouškovské jméno. Nicméně, Scott o něm hovořil jako o Shadow Bonniem ve své mechanice v Ultimate Custom Night (jeho jméno je uvedeno jako „RXQ aka Shadow Bonnie“)
 • Shadow Bonnie, spolu s Golden Freddym a Shadow Freddym, byl původně easter egg; Následující hra mu však dala náležitý význam.
 • Shadow Bonnie, spolu s Balloon Boyem a Endo-01, dostali své první jumpscary ve Special Delivery
 • Podle Blackbirda je Shadow Bonnie vyroben výhradně z Dark Remnant.
 • Písmena v RWQFSFASXC jsou všechna na levé straně klávesnice QWERTY, což naznačuje, že Scott mohl při psaní levou rukou po celou dobu držet shift.
  • Není však jasné, kterou klávesu shift by držel. Buď mohl držet pravý shift, čímž se jeho pravá ruka stala nepoužitelnou, zatímco psal levou, nebo mohl mít pravou ruku na myši a držet levý shift, opřít levou ruku na levou stranu a přinutit ho používat pouze levou stranu klávesnice.
 • RXQ je jedna z mála postav, které jsou většinou stejné v každé podobě.

„Jumpscare“

Nedá se říct, že by měl RWQFSFASXC vyloženě jumpscare. Chová se podobně, jako Golden Freddy v prvním FNaF.

RWQFSFASXC ve FNaF 2

.

Výskyt

Herní titulRolePoznámka.
Five Nights at Freddy’s 2První výskyt; easter egg
Five Nights at Freddy’s 3Jako hračka v The Office.
V minihrách.
Ultimate Custom NightAntagonista aktivovatelný pomocí Dee Dee.
Five Nights at Freddy’s: Help WantedEaster egg v DLC Curse of Dreadbear.
Five Nights at Freddy’s AR: Special DeliveryPosmrtný antagonista dostupný v Remnant collection.
Five Nights at Freddy’s: Security BreachZobrazuje se na kartonovém výřezu z DLC Curse of Dreadbear.

.

Zdroje

RWQFSFASXC ve FNaF 2; https://preview.redd.it/ilihfl9zam701.png?width=640&crop=smart&auto=webp&s=8ea91bbf2f8040b0d22b06b23bd403fa5dbf6e67