Shadow Freddy

Shadow Freddy ve FNaF 2

Shadow Freddy (také známý jako Shadow Fredbear) je podpůrným antagonistou v celé sérii.

Je easter egg v Five Nights at Freddy’s 2, sekundární antagonista Five Nights at Freddy’s 3 a menší antagonista ve Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator.

.

Vzhled

Shadow Freddy má úplně stejný vzhled jako „withered“ vzhled Golden Freddyho z Five Nights at Freddy’s 2, i když je přebarvený na tmavě fialovou. Na rozdíl od Golden Freddyho má velké zářící jasné oči a zuby.

Ve Five Nights at Freddy’s 3 Shadow Freddy postrádá zářivé bílé efekty pro jeho oči a zuby. Místo toho jsou jeho barvy tmavě zelené; ve stylu phantom animatroniků.

.

Osobnost

Chování Shadow Freddyho, jiné než náhodné objevování a mizení jako RWQFSFASXC, zůstalo neprozkoumané. Jeho obyčejná osobnost odhaluje, že není nic víc než tajemná, temná a zdá se, že se o něm ještě mnoho neví.

.

Role

Zjevení Shadow Freddyho v The Office ve FNaF 3

Five Nights at Freddy’s 2

Ve hře Five Nights at Freddy’s 2 se hráč může jen zřídka setkat s něčím, co vypadá jako stín nebo temný model Golden Freddyho, který je ve skutečnosti Shadow Freddy. Objeví se v Parts/Service, sedící na místě, kde normálně sedává Withered Bonnie. Vypne hru, pokud ho hráč sleduje příliš dlouho (bez jumpscaru), což je velmi podobné roli Golden Freddyho v prvním FNaF nebo roli Nightmara ve FNaF 4.

Zdá se, že je v propadlé poloze, podobně jako Golden Freddy. Rozjasnění tohoto obrázku odhaluje, že toto stvoření má fialovou barvu jako několik dalších klíčových předmětů/postav ve franšíze, což přináší srovnání s fialovou figurkou z tajných miniher, „slzami“ Puppeta, nebo kloboukem a motýlkem Nightmare Fredbeara.

Five Nights at Freddy’s 3

Mezi nočními minihrami je vidět Shadow Freddy a pronáší frázi „Follow me“, aby nalákal animatroniky na odlehlé místo, kde je William Afton mohl přepadnout a rozebrat. Zatímco Freddyho oblek je rozpoznán jako fialový kvůli jeho spojení s fialovou postavou, jeho fialové zbarvení a tmavší barva jeho klobouku a motýlka propůjčují uznání teorii, že tento konkrétní animatronik je skutečně Shadow Freddy. V kanceláři ho lze vidět také jako neškodný easter egg.

Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator

V úvodní minihře se Shadow Freddy poprvé objeví ve třetí úrovni, napodobuje pohyby hráče a blokuje je. Hráč se musí pohybovat, aby ho obešel. Ve čtvrté úrovni se začne duplikovat, což způsobí, že hra bude glitchovat, dokud stěna stínových variant dítě úplně nezablokuje. Jakmile se to stane, celá minihra zčerná a později odhalí scénu se Scrap Baby.

.

Zajímavosti

 • Podle Freddy Files, uvnitř sekce Codes, Glitches, and Secrets FNaF 3, se jméno Shadow Freddyho, které se objeví v Five Nights at Freddy’s 3, nazývá Crumpled Freddy Suit.
 • Shadow Freddy byl první skutečný fialový animatronik.

.

Teorie

Shadow Freddy v minihře
ve FNaF 3
 • Fanoušci vytvořili teorie, že Shadow Freddy je ve skutečnosti Golden Freddy.
 • Shadow Freddy je také teoretizován jako zjevení jednoho ze zaměstnanců, kteří měli na sobě původní oblek Golden Freddyho, který selhal a smrtelně zranil zaměstnance. Oblek samotný byl tedy uložen do skladu.
  • Je také možné, že pokud by tato teorie byla pravdivá, pak by to mohlo znamenat, že zaměstnance v obleku Fredbear vidíme v minihře FNaF 4. Totéž platí pro Shadow Bonnieho, protože někteří věří, že osoba, které William pomáhal dostat se do obleku Springlock, byl on, než se stal duchem.
 • Shadow Freddy snese srovnání s Nightmare v celkovém vzhledu a chování, což naznačuje, že mohou být spojeny.
 • Na rozdíl od všeobecného přesvědčení neukončuje hru jako Shadow Bonnie ve FNaF 2 nebo Golden Freddy v prvním FNaF
 • Shadow Freddy by možná mohl být plačící dítě z FNaF 4. To je však nepravděpodobné. Ačkoli mnoho lidí, většinou Gachatuberů, tuto teorii schvaluje.
 • Freddy Files naznačují, že Shadow Freddy nalákal animatroniky do Safe Room, aby jim pomohl zabít jejich vraha.
 • Po dlouhou dobu lidé včetně MatPata věřili, že Shadow Freddy byl ovládán Purple Guyem.
 • Shadow Freddy se v FFPS zdá být přesným přebarvením Freddyho z Minihry. Vzhledem k tomu, že minihra představuje Pizzerii FFPS, je pravděpodobné, že postava Freddyho je Rockstar Freddy. To vedlo některé k přesvědčení, že Shadow Freddy viděný v minihře FFPS je Lefty.
 • Nebýt jeho, William Afton by se nikdy nestal Springtrapem a duše by navždy uvízly ve Freddyho pizzerii. Navzdory své vedlejší roli je důležitou postavou, která nepřímo odstartuje události Five Nights at Freddy’s 3.
 • Je podobný Nightmarovi v několika ohledech, což vede k některým teoriím, že jsou stejnou entitou.
  • Složka v souborech hry naznačuje, že Shadow Freddy může být ve skutečnosti Nightmare ve Five Nights at Freddy’s 4. I když to mohlo být provedeno, aby nebyl zaměněn s ostatními Nightmare Animatroniky.
   • To zase může potvrdit, že Nightmare je stínovou verzí nebo formou Nightmare Fredbeara, stejně jako Shadow Freddy je stínovým ekvivalentem nebo formou Golden Freddyho/Fredbeara, díky jejich podobným modelům a dokonce i držení těla.
  • To lze podpořit ve Fazbear Frights #6: Blackbird, kde se ve třetím příběhu Shadow Bonnie objevuje ve snu hlavního hrdiny jako monstrum s ostrými zuby a drápy. Mimo Tobyho sny bylo popsáno, že má ostré zuby, takže to může být považováno za diskutabilní.
 • Jeho současná role v příběhu není známa.
  • Někteří věří, že je to jen inkarnace Crying Child’s Nightmare, a tak je to poslední překážka pro to dítě, aby konečně zemřelo. To však za předpokladu, že hlavním hrdinou nocí je Crying Child.
  • Názor říká, že jeho černý vzhled z něj dělá ducha.
 • Nedávno se objevila teorie se silnými důkazy, že Shadow Freddy je inkarnací Williamova zla.
 • *Nicméně je tu také několik důkazů, které naznačují, že Shadow Freddy není přesně Williamovým zlem vzhledem k fyzické podobě, ale je to spíše temný duch, který byl stvořen z malých úlomků řečeného zla muže. Totéž platí pro Shadow Bonnieho.

.

Výskyt

Herní titulRolePoznámka
Five Nights at Freddy’s 2CameoPrvní výskyt; easter egg
Five Nights at Freddy’s 3Vedlejší postavaEaster egg v The Office.
V minihrách.
Freddy Fazbear’s Pizzeria SimulatorVedlejší postava V minihrách.
Five Nights at Freddy’s: Help WantedCameoReference na Odkaz na Dark Freddyho a Party Freddyho.

.

Zdroje

Shadow Freddy ve FNaF 2; https://static.wikia.nocookie.net/fivenightsatfreddys/images/f/f1/Shadow_Freddy.png/revision/latest/scale-to-width-down/1000?cb=20200522214209

Zjevení Shadow Freddyho v The Office ve FNaF 3; https://preview.redd.it/2lblg85v4tt11.jpg?width=640&crop=smart&auto=webp&s=7c50febc96d5abccda4ff9509dd0c383aa536fe4