Spring Bonnie

Spring Bonnie, občas psaný Springbonnie, byl nejranější iterací Bonnieho a byl bavičem ve Fredbear’s Family Diner, spolu s maskotem Fredbearem. Debutovali ve Five Nights at Freddy’s 3.

Spring Bonnie je nejpozoruhodnější tím, že je jedním z mála maskotů, kteří mají hybridy animatronických obleků, známé jako obleky typu Springlock – a také hlavní personu, kterou William Afton používal k lákání dětí během svých vražedných řádění. Oblek Spring Bonnieho byl také zapečetěn v safe room uvnitř Freddy Fazbear’s Pizza po incidentu se selháním springlocků ze „sister location“. Byl použit naposledy, když se Afton schoval před svými minulými oběťmi, ale vadné mechanismy selhaly, což způsobilo, že stlačený endoskeleton probodl a zabil Aftona zevnitř. Ačkoli byl Afton mrtvý, vrátil se o desítky let později. Jeho duch se spojil s animatronikem Spring Bonniem a stal se Springtrapem.

.

Vzhled

Spring Bonnie byl animatronický žlutý králík, který měl vzhled podobný Bonniemu. Měl na sobě fialového motýlka a dva černé knoflíky, i když je občas zobrazen, že motýlek vůbec nemá.

Ve Five Nights at Freddy’s: The Ultimate Guide je ukázáno, že model Spring Bonnieho má hlavní tmavě zlatou barvu se světlejšími máslově žlutými odstíny pro vnitřky uší, tlamičky a břicho a má žlutou barvu očí.

.

Historie

Five Nights at Freddy’s 3

Kromě Springtrapova vzhledu se Spring Bonnie objevuje v minihře Stage01, nebo když jej Phone Guy zmiňuje ve svých tréninkových páskách.

Během hlavní hry jsou plakáty Spring Bonnieho občas viděny, jak nahrazují Freddyho plakáty v několika místnostech Fazbear’s Fright jako halucinace; pouze na CAM 02 a CAM 10.

Five Nights at Freddy’s 4

Spring Bonnie se exkluzivně objevuje ve FNaF 4 v minihrách, které se odemykají každou noc po dohrání, kde se objevuje ve staré restauraci. V zákulisí je k vidění oblek Spring Bonnieho, který nosí zaměstnanec. V minihře po dohrání Night 5, během incidentu Bite of ’83, je na jevišti vedle Fredbeara vidět Spring Bonnie.

Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator

Spring Bonnie (jako oblek, nošený Williamem Aftonem) je krátce vidět na konci minihry Fruity Maze Arcade. William Afton se také vrátil jako Springtrap, přičemž oblek Spring Bonnieho byl ještě více v rozkladu než předtím.

Ultimate Custom Night

Plakát Spring Bonnieho se nachází v Right Hall. Obě verze Springtrapa se také objevují.

Five Nights at Freddy’s: Help Wanted

Hlavním antagonistou Help Wanted je Glitchtrap, digitální verze Williama Aftona, který nosí Spring Bonnieho oblek.

Five Nights at Freddy’s: Security Breach

Reklamní plakáty Fredbear’s Family Diner se Spring Bonniem a Fredbearem lze nalézt jako sběratelské předměty na různých místech uvnitř Mega Pizzaplex Freddyho Fazbeara. Data Glitchtrapa Vanny přenesla do silně potrhaného a spáleného obleku Spring Bonnieho obsahujícího zbytky Aftonovy lidské mrtvoly, nyní označované jako Burntrap. Objevuje se pouze v „Canon Ending“.

.

Zajímavosti

  • Protože Spring Bonnie je normálně zobrazován v 8bitové formě, jak je vidět v minihrách v celé sérii FNaF, existují pouze 2 zobrazení jeho skutečného těla (je vidět v Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator, když hrajete Fruity Maze potřetí, když stojí za malou dívkou jménem Susie, jejíž vzhled odráží herní obrazovka, a na fotce nepoužitého modelu Spring Bonnieho ve Five Nights ve Freddy’s: Help Wanted.
  • Na základě alternativní propagační upoutávky Five Nights at Freddy’s: Help Wanted se Spring Bonnie původně plánoval objevit ve hře ve své obvyklé animatronické podobě, ale jeho design byl změněn na běžný kostým, což vedlo k designu Glitchtrapa.
    • To je dále podpořeno ikonou výběru úrovně pro úroveň Pizza Party, která obsahuje stín králíka s členěnýma ušima, což naznačuje, že se Spring Bonnie mohl plánovat objevit v úrovni předtím, než byla údajně předělána.
    • Jednu z jeho occlusion roughness textur lze nalézt také v souborech hry.
    • Ve Five Nights at Freddy’s: The Ultimate Guide lze v sekci animatronického inventáře nalézt nepoužitý obrázek modelu Help Wanted Spring Bonnieho (i když je vidět pouze jeho hlava, trup a předloktí).
  • Design Spring Bonnieho z prvního teaseru na Five Nights at Freddy’s: Help Wanted se zdá být inspirovaný modelem Spring Bonnieho, jak se objevuje ve fangame FNaF POPGOES Memories, jak se ukázalo při srovnání.