The Puppet/Marionette

The Puppet je animatronická loutka a hlavní antagonista ze série Five Nights at Freddy’s, která se nejprve objevila jako hlavní antagonista Five Nights at Freddy’s 2, ale pozdější hry ukazují její hrdinskou stránku. Možná slouží jako prodejce výherních cen v nově zrekonstruované Freddy Fazbear’s Pizza z roku 1987, ačkoli se předpokládá, že byla původně z Fredbear’s Family Diner. Poté, co byla pizzerie otevřena pouze na několik krátkých týdnů, Puppet, na rozdíl od ostatních hracích animatroniků, kteří byli sešrotováni kvůli možným poruchám, nebyl sešrotován, protože se objevil později v nové pizzerii z prvního FNaF (jak je patrné z Dream Cutscenes ) a objeví se jako Lefty ve Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator.

Loutka byla posedlá první obětí Williama Aftona, malou dívkou jménem Charlotte Emily, která byla dcerou Henryho Emilyho. Během tzv. completion endingu ve Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulatoru byla duše Loutky pravděpodobně osvobozena.

.

Vzhled

Loutka má bílou tvář (která vypadá jako maska) s černýma, dutýma očima, které někdy získávají malé, bílé zorničky. Jeho obličej je podobný jako u Pierrota, s narůžovělými červenými tvářemi, fialovými pruhy, které se mu táhnou od spodku očí až k horní části úst, a červenou rtěnkou namalovanou v přehnaném svraštění.

Jeho tělo trochu připomíná sock monkey („ponožkovou opici“) s kulatým, podlouhlým tvarem, tenkým pasem, třemi bílými knoflíky, kulatýma rukama se třemi štíhlými prsty a bílými pruhy na zápěstích a kotnících spolu s tenkým dlouhým krkem. Nemá chodidla, ale jeho nohy jsou zúžené do špičky. Nemá vlasy ani doplňky na hlavě. Je dost vytáhlá a podle jedné z halucinací, ve které se objevuje, se táhne od podlahy až ke stropu pizzerie.

Ve hře Five Nights at Freddy’s: Help Wanted je design loutky pozměněn. Její tělo má rezavě vypadající hnědou barvu pokrývající celé tělo, hlavou dolů. Jeho maska ​​se také loupe, hlavně na tvářích a rtech. V animacích i v galerii je zobrazena se zvlněným pohybem paží a nohou.

.

Osobnost

Loutka byla původně neživý předmět, a proto neměla žádnou vlastní osobnost, dokud ji neposedl duch obětavé a ušlechtilé holčičky jménem Charlotte Emily. Jak je vidět v Completion endingu hry Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator a také v minihře Security Puppet, Puppet se v dešti zkratoval, zatímco držel Charlotte, což umožnilo jejímu duchu vstoupit do Puppet a převzít vládu. Je to potvrzeno v Ultimate Custom Night. Puppet je zdánlivě pomstychtivá a sadistická, tvrdí, že je velmi vědomá; dokonce i Phone Guy uvádí, že je „vždy myslí“.

Navzdory tomu Puppet zdánlivě nechová žádnou zášť vůči nikomu, koho považuje za hrozbu (prohlašuje, že se musí držet stranou), i když vykazuje sadistické tendence, zejména vůči hráči v Ultimate Custom Night, jako je dumání nad tím, že je bezmocný. Také chrání „jiné“, možná se odkazuje na ostatní děti zavražděné Williamem, které nyní vlastní animatroniky Freddyho, Bonnie, Chicu, Foxyho a Golden Freddyho, ačkoli také tvrdí, že jsou „jako zvířata“ (neschopní myslet za sebe), což ukazuje, že si Charlotte zachovává svůj intelekt, zatímco posedl Loutku. To je dále ukázáno, protože je to jedna z mála animatroniků, kterou maska Freddyho neoklame. Mluví s hráčem důvěrně, zmiňuje, že se ho už nebojí a naznačuje, že hráč je někdo, koho se dříve bála Puppet nebo se ho možná bála samotná Charlotte.

.

Jumpscary

Jumpscare z FNaF 2
Jumpscare z UCN

.

Výskyt

Herní titulRolePoznámka
Five Nights at Freddy’s 2Hlavní rolePrvní výskyt; hlavní antagonista
Five Nights at Freddy’s 3Vedlejší rolePrázdná hlava v Hallway.
V minihrách.
Freddy Fazbear’s Pizzeria SimulatorHlavní role Sekundární antagonista v podobě Leftyho.
V secret minihře.
Ultimate Custom NightHlavní role Volitelný antagonista.
Five Nights at Freddy’s: Help WantedHlavní role Posmrtný antagonista
Five Nights at Freddy’s: Security BreachCameoMaska součástí Bloba