Toy Chica

Toy Chica je hlavní antagonistka a jedna z animatroniků ze série Five Nights at Freddy’s. Poprvé se objevila ve Five Nights at Freddy’s 2. Je předělaným protějškem Chicy z minulosti a vylepšenou náhradou Withered Chicy, sloužící jako záložní zpěvák nově zrekonstruované pizzerie Freddy Fazbear’s Pizza z roku 1987. Poté, co byla pizzerie otevřena pouze na několik krátkých týdnů, po kterých byla uzavřena, byla Toy Chica spolu se zbytkem toy animatroniců sešrotována z důvodu možné poruchy.

.

Vzhled

Toy Chica vypadá jako stereotypní ženská postava. Je to žlutooranžové kuře s oranžovým zobákem, modrýma očima, fialovými víčky, dlouhýma řasama a oranžovými chodidly. Má pár „peříček“, které jí trčí z temene hlavy. Má zarudlé tváře jako ostatní animatronici, i když ty její jsou spíše růžové než červené. Na rozdíl od jejího původního protějšku je tělo Toy Chicy znatelně zakřivené, spíše než jednoduše kulaté a ovulární, jak je tomu u původní Chicy.

Stejně jako původní Chica má Toy Chica bryndáček. Její bryndáček však zní „LET’S PARTY!“, spíše než „LET’S EAT!!!“. Bryndáček má také drobné barevné skvrny (zelené, modré, žluté a růžové) jako u původní Chicy, které vypadají jako malé plátky pizzy nebo konfety. Na spodní části těla nosí růžový oděv a téměř vždy nosí růžový cupcake s velkýma očima, podobný tomu, který její původní protějšek držel na Show Stage, nebo také v The Office z Five Nights at Freddy’s.

Na Show Stage Toy Chica může být viděna s jejíma normálníma očima, očními víčky a zobákem. Jakmile však odejde z jeviště, zmizí jí a je vidět bez zobáků a očí, kromě jejích lesklých černých očí s bílými zorničkami (z paranormálních důvodů), jak je vidět přes kamery v různých místnostech. Bez zobáku jsou vidět její endoskeletální zuby, které připomínají lidské zuby. Vypadá, jako by se usmívala, když jí chybí zobák. Chybí jí také oční víčka, která odhalují kovová víčka endoskeletu.

Toy Cupcake

Toy Cupcake, která je toy verzí Cupcaku, je menší. Má narozeninovou svíčku v jiném stylu a její oči jsou modré místo žlutých. Chybí mu také zuby, jaké měl jeho původní protějšek.

.

Osobnost

V Ultimate Custom Night a Five Nights at Freddy’s AR: Special Delivery se Toy Chica jeví jako sadistická, psychotická, krvežíznivá a drzá vůči hráči. Zdá se také, že si je zvědavě vědoma toho, že nejen že jí chybí zobák, ale také že je usazený v lebce hlavního hrdiny. Její hlášky ve Special Delivery naznačují, že je také trochu sardonická, když trápí své oběti, ale také netrpělivá, jak je patrné z některých jejích hlášek. Necítí žádnou lítost nad svými činy a místo toho si je příjemně vychutnává.

.

Jumpscary

Jumpscare z FNaF 2
Jumpscare z UCN

.

Výskyt

Herní titulRolePoznámka
Five Nights at Freddy’s 2Hlavní role
Five Nights at Freddy’s 3Vedlejší role
Five Nights at Freddy’s 4Cameo
Ultimate Custom NightHlavní role
Five Nights at Freddy’s: Help WantedHlavní role
Five Nights at Freddy’s AR: Special DeliveryHlavní role
Five Nights at Freddy’s: Security BreachCameo