Toy Freddy

Toy Freddy je hlavní antagonista a jeden z toy animatroniků ze série Five Nights at Freddy’s. Poprvé se objevil v Five Nights at Freddy’s 2. Je předělaným protějškem Freddyho Fazbeara z minulosti a vylepšenou náhradou Withered Freddyho, sloužící jako maskot nově zrekonstruované pizzerie Freddy Fazbear’s Pizza z roku 1987. Poté, co byla pizzerie otevřena pouze na několik krátkých týdnů, po kterých byla uzavřena, byl Toy Freddy spolu se zbytkem toy animatroniců sešrotován z důvodu možné poruchy.

.

Vzhled

Toy Freddy má podobný vzhled jako jeho původní protějšek. Je to hnědý animatronický medvěd se světle hnědým zbarvením na břiše, čenichu a vnitřních uších. Má černé tečky jako vousy, černé obočí, hnědá víčka, krátké řasy, modré oči a černý nos. Stejně jako u ostatních toy animatroniků má Toy Freddy růžově červené, zarudlé tváře. Zdá se však, že na rozdíl od ostatních toy animatroniků má spíše matný než lesklý povrch. Jeho ruce a nohy jsou vícekloubové, stejně jako u ostatních animatroniků, ale většinou vypadají tmavší.

Obličej Toy Freddyho je mnohem plošší, širší a výrazně kulatější než původní Freddy Fazbear, se znatelně více vyčnívajících zubů. Zdá se také, že je nejširší z toy animatroniků, protože jeho tělo je mnohem větší ve srovnání s původním Freddym. Jeho uši jsou také mnohem menší a oválnější. Nosí černého motýlka se dvěma černými knoflíky pod ním. Nosí také malý černý cylindr s červeným pruhem. V pravé ruce drží stříbrno-černý mikrofon.

Oči Toy Freddyho se normálně zdají být podobné očím ostatních animatroniků, ale když vstoupí do kanceláře, jeho oči se změní na leskle černé, takže jeho oči vypadají prázdné.

Ve hře Five Nights at Freddy’s: Help Wanted je design Toy Freddyho mírně odlišný. Má tmavší odstín hnědé a jeho zuby na horní čelisti jsou odstraněny.

Ve hře Five Nights at Freddy’s AR: Special Delivery zůstává design Toy Freddyho stejný jako jeho originál, ale pro účely realismu dostává jeho design zrcadlový odraz.

.

Osobnost

Scott Cawthon popisuje Toye Freddyho jako „uzavřeného a samotářského“. Osobnost Toy Freddyho, jak naznačují jeho citáty z Ultimate Custom Night, se zdá být našpulená, moudrá a dětinská, protože bude rozrušený tím, že se mu nepodařilo dohrát videohru, konkrétně „Five Nights with Mr. Hugs“.

Na rozdíl od ostatních animatroniků je Toy Freddy k hráčům ve skutečnosti přátelský a přívětivý a neublíží jim, pokud se mu samotnému něco nepovede. Kdyby ano, rozzlobí se kvůli tomu. Tento typ chování je vidět v Ultimate Custom Night. kde by se rozzuřil na hráče, že prohrál hru „Five Nights with Mr. Hugs“. Ve hře Five Nights at Freddy’s AR: Special Delivery mluví Toy Freddy přívětivějším způsobem, zdánlivě s hráčem zachází jako s přítelem, ale navzdory tomu ve skutečnosti hráče zesměšňuje, aby byl jejich přítelem, ale zjevně si neuvědomuje, že hráče obtěžuje a posmívá se mu a necítí žádnou empatii k tomu, co skutečné přátelství je.

.

Jumpscary

Jumpscare z FNaF 2
Jumpscare z UCN

.

Výskyt

Herní titulRolePoznámka
Five Nights at Freddy’s 2Hlavní rolePrvní výskyt; sekundární antagonista
Five Nights at Freddy’s 3CameoPrázdná hlava.
Five Nights at Freddy’s 4CameoHračka v minihrách.
Ultimate Custom NightHlavní role Volitelný antagonista.
Five Nights at Freddy’s: Help WantedHlavní role Posmrtný antagonista.
Five Nights at Freddy’s AR: Special DeliveryHlavní role Posmrtný antagonista.
Five Nights at Freddy’s: Security BreachCameoNa plakátech.