William Afton

William Afton, také známý jako Purple Guy a The Employee, byl spoluzakladatelem Fazbear Entertainment a také hlavním antagonistou franšízy Five Nights at Freddy’s. Byl to sériový vrah, který se zaměřoval na nemluvňata a malé děti a který byl přímo zodpovědný za všechny incidenty a tragédie v celé sérii. Jeho role v příběhu franšízy je klíčová. Jeho příběh je vyprávěn prostřednictvím arkádových miniher, ve kterých se tyčí ve stínech a jeví se jako fialová postava.
Byl to bohatý obchodník a vynálezce, který tajně postavil animatroniky k lovu a zabíjení malých dětí, o čemž jeho partner, Henry Emily, nevěděl. Jeho dcera, Elizabeth Afton, zřejmě byla zabita jedním z animatroniků, které postavil. Před tímto incidentem jeho nejmladšího syna bohužel potkal stejný osud. Pro své vlastní potěšení se stane sériovým vrahem, přezdívaným The Purple Guy.

Oblékl se do Spring-Bonnie Springlock obleku, aby přiměl několik malých dětí, aby ho následovaly během narozeninových oslav. Jakmile je bude mít dostatečně daleko od rodičů, zmrzačí je a zavraždí, než jejich mrtvoly nacpe do animatronických obleků. Zřejmě byl obviněn někdy před rokem 1993 a souzen za vraždy těchto dětí, ale pro nedostatek důkazů byl propuštěn. Může být viděn během několika skrytých miniher, jako je Savethem.

Nakonec dojde ke svému konci, když se duše zavražděných dětí stanou tak krvežíznivými po pomstě, že ho zaženou do uzavřené místnosti. Jakmile byl Afton uvnitř, pokusil se děti zastrašit tím, že měl na sobě stejný oblek Springlock, ve kterém je zavraždil. Jakmile byl Afton v obleku, smál se duším dětí a věřil, že je dokáže zastrašit. Kapka vody z děravé střechy však dopadla na mechanické převody obleku a ty se uvolnily, rychle se roztočily a postupně se zhroutily dovnitř, když byl Afton stále uvnitř. Jeho tělo bylo silou pomalu a bolestivě rozdrceno. Zatímco Afton pomalu krvácel, duše jeho mladých obětí mizí a on sám umírá v prázdné místnosti. Poté, co William vykrvácí a zemře, oblek ho plně rozdrtí, nahradí jeho maso a kosti kovovým endoskeletem a navždy uvězní jeho tělo v kovovém vězení.

S jejich vrahem trpícím strašlivým a brutálním osudem, děti mohou pokojně odpočívat, osvobozeny od svých muk. 30 let po jeho skonu je Williamova duše přivedena zpět k životu, stále uvnitř obleku a nyní přijímá jméno Springtrap. Slouží jako hlavní antagonista Five Nights at Freddy’s 3 a hlavní antagonista Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator.

V Five Nights at Freddy’s 3 není Springtrap v první noci moc vidět, ale v pozdějších nocích se ukazuje stále více. Hráč ho musí odlákávat z kanceláře přehráváním zvuků Balloon Boye (dětský hlas) v různých místnostech. Bude vcházet do místností v naději, že zavraždí dítě, ale jakmile uvidí, že byl oklamán, pokračuje do kanceláře. Jeho identita je před hráčem skryta, ačkoli mnoho hráčů si všimlo shnilé čelisti uvnitř masky, až do poslední minihry příběhu. Ukázalo se, že Springtrap je ve skutečnosti William Afton, který byl zabit poté, co bylo jeho tělo rozdrceno mechanickými převody. The Horror Attraction je spálena, ale Afton nějak přežije, ačkoli jeho oblek a maska ​​utrpí extrémní poškození. Prochází neznámými změnami a stává se Scraptrapem.

Ve finále Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulatoru hráč Michael Afton naláká Scraptrapa (Aftona), Circus Baby, Funtime Freddyho a The Puppet (Leftyho) do falešného podniku. Poté Henry Emily zapálí místo s Michaelem dobrovolně uvnitř. Všichni animatronici shoří a Michael je při tom zabit. Circus Baby byla úplně zničena, stejně jako The Puppet. Obě jejich duše se údajně přesunou do posmrtného života. Afton a Molten Freddy přežijí, přičemž Afton se reinkarnuje jako Glitchtrap a nechá Vannyho, aby použil Glamrock Animatroniky, aby šel do jímky a našel a opravil jeho staré Scraptrapovo tělo a schoval ho do dobíjecí stanice.

Ve zjevném True Endingu ve Five Nights at Freddy’s: Security Breach se Gregory pouští do pozůstatků vyhořelého podniku. Ukázalo se, že Vanny přenesl Aftonovu mysl do částečně fixovaného hybridního obleku Springlock/Glamrock spolu s jeho hnijící mrtvolou a stále zoufale toužil zabíjet děti. Gregory musí aktivovat několik skrytých spínačů, které vedou do spaloven, které Henry předtím zřídil. To vede k tomu, že místo znovu začne hořet, Gregory a Freddy utečou, ale Aftonovi cestu zablokují sutiny a při pokusu o útěk je chycen The Blobem. Blob ho chytí za krk a vtáhne zpět do rozpadající se budovy, kde se na oba zhroutí. Je považován za mrtvého.

.

Vzhled

Člověk

Vzhledem k tomu, že je William Afton jediný, který kdy byl v některých minihrách viděn v lidské podobě, je těžké určit jeho přesný vzhled do bodu, kdy je většinou neznámý. V mini hrách se jeho barva skřítka pohybuje od různých odstínů fialové v závislosti na minihře. Stojí za zmínku, že vypadá fialově, protože se jednoduše skrývá ve stínu, ne proto, že jeho kůže je nateklá. Zdá se, že jeho ústa mají téměř vždy podobu protáhlého sadistického úsměvu. William je viděn jako osoba s rozštěpem brady mimo mini hry. Až do Five Nights at Freddy’s 3 si zachoval semikonzistentní vzhled, jakkoli nevyužitý, ačkoli má výrazné oči a ústa, která vyjadřují jeho emocionální stav.

Nejpodrobněji dr William ukázal během minihry Savethem Death, ve které je odhalen jako vysoký hubený muž s dlouhým krkem a zářícími bílými očima, žlutým předmětem na hrudi, který připomíná bezpečnostní odznak, a držící fialový předmět, o kterém se spekuluje, že jde o zbraň nebo nástroj, (někteří lidé si mysleli, že je to telefon) se mu natahuje v ruce ve vábivé póze. Má také to, co vypadá jako špatné držení těla, protože jeho krk je vždy nakloněn dopředu.

Je silně naznačeno, že jeho skutečný vzhled je stejný jako jeho protějšek v románech, což by mohlo znamenat, že býval tlustý a zdravý, ale nakonec se stal nažloutlým a hubeným se špatně oholenou tváří, rozcuchanými hnědými vlasy, povislou kůží, vzhledem muže středního věku a také šedýma očima bez života.

Springtrap

Několik let po uzavření třetího Freddyho podniku, William řádil uvnitř uzavřené pizzerie, zničil veškeré animatroniky a, aniž by to tušil, osvobodil duše dětí. Nakonec se duše dětí spojily a pronásledovaly ho do opuštěné místnosti. Uvnitř místnosti byl náhradní oblek Springlock, přesněji oblek Spring Bonnie. Protože oblek byl stejný, ve kterém vraždil děti, věří se, že si ho nasadil, aby se je mohl pokusit zastrašit tím, že mu připomene, čím si protrpěly. Tento plán selže a duše zabarikádují dveře a brání Aftonovi v útěku. Díky jeho zběsilému pohybu se springlocky stanou nestabilnímy a přistane na nich kapka vody. Uvolní se a Afton je zabit rozdrcením.

30 let po jeho skonu je William oživen jako Springtrap, což je sloučení člověka a robota smíchaných do jednoho. Nyní nemrtvý a plný vzteku neúnavně pronásleduje každého, koho najde, aby ho mučil a zabil.

Oblek je fádní olivové barvy s tmavšími barvami na břiše a vnitřní straně uší. Velká část jeho pravého ucha chybí a ze zbytku trčí jediný červený drát. Celé Springtrapovo tělo je potrhané, se zejícími otvory nesoucími obnažené dráty a kov, takže vypadá mnohem děsivěji než kterýkoli jiný animatronik ze všech předchozích dílů série. Jeho zeleno/hnědo/černý nos má nepravidelný čtvercový tvar v důsledku poškození.

Zatímco obě Springtrapovy ruce a nohy jsou připojeny a obecně neporušené, s lidskými chodidly pravděpodobně uvnitř. Jeho nohy jsou zcela svlečené od střední části holeně dolů, což plně odhaluje elektroinstalaci endoskeletu a kov. Na několika kloubech jeho prstů z každé ruky chybí překryvy obleku. Prostředníček a malíček Springtrapovy pravé ruky výrazně postrádají konečky prstů (to už pro jeho model v budoucích hrách neplatí). Uprostřed jeho hrudi je vidět jediný černý knoflík. Když se člověk pozorně podívá na velkou díru ve Springtrapově hrudi (která se nachází pod jeho knoflíkem), je vidět zlomené, ale stále ještě živé tělo Willama Aftona. Springtrap má široký, trvalý úsměv, protože materiál obklopující jeho zuby se poškodil. Jeho čelist je občas vidět, jak se pohybuje, jako například při jeho druhém jumpscaru, na kameře 15, na jeho rare-bootech, nebo na obrázku „Thank you!“ Scotta Cawthona. Endoskeletální nohy Springtrapa vypadají klínovitě. Od 8. října 2016 snímky raného modelu Springtrapa ukazují jeho viditelné endoskeletální torzo ve tvaru obráceného trojúhelníku. Má šest „žeber“, která působí téměř jako skutečná zvířecí.

Obě Springtrapovy oči jsou správně zasazeny do jeho hlavy a zdají se být světle šedé barvy. Jsou v nich vidět samotné oči s mnohočetnými krevními cévami. Zdá se, že také září, což naznačuje, že William Afton zůstává naživu v důsledku paranormální události. Z celého těla je vidět pouze jeho hlava, kousky masa a krevní cévy. To je způsobeno tím, že Scott nevidí účel v přidávání detailů na místa, která nejsou pro hráče během normální hry viditelná. Jeho hlavu lze jasněji vidět na třech rare-boot obrázcích, které zobrazují Springtrapa, jak se snaží strhnout svou vlastní masku. Avšak až po dokončení hry by hráč poznal, že se ve skutečnosti jedná o Williama Aftona, protože poslední minihra ukazuje, jak je rozdrcen a umírá v obleku.

Jak je vidět v Five Nights at Freddy’s: Help Wanted, Springtrap také chodí a plazí se kulháním. Klouby paží se také zdají být uvolněné, i když to může být jednoduše způsobeno zhoršeným stavem původního obleku. Help Wanted také mění jeho obecný design, samotný oblek má světlejší barvu. Největší změnou mezi modelem Help Wanted a originálem je tělo Williama Aftona. Oči jsou nyní jasně zelené s černými zorničkami, tentokrát vypadají více animatronicky než lidsky. Zatímco hlava mrtvoly má tmavě fialovou barvu, zbytek masa na těle je tmavě hnědý. Některé části masa chybí. Jeho endoskelet je rezavější a zdá se o něco méně detailní.

Springtrapův design ve Five Nights at Freddy’s AR: Special Delivery je mnohem blíže designu Five Nights at Freddy’s 3, s některými velmi mírně odlišnými texturami od jeho původního vzhledu. Největším rozdílem jsou ústa Williama Aftona, která se pohybují podél jeho čelisti. Stejně jako většina ostatních animatroniků ve Special Delivery, čím větší poškození Springtrap utrpí, tím více je zlomený a postupem času získává více tmavých popálenin a nečistot.

Scraptrap

William Afton se ještě jednou vrátil ve Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulatoru s novým designem, který fanoušci nazvali Scraptrap; toto jméno se stává oficiálním v Security Breach jako název arkádového stroje, ve kterém hraje. I když si zachovává některé klíčové fyzické detaily z designu Springtrapa, jsou zde některé zásadní rozdíly. Na rozdíl od předchozího návrhu, kde jeho interiér tvořily převážně stroje, je nyní téměř zcela organický a ukazuje jeho lidskou kostru i maso s pěti kostnatými prsty jako pravou rukou. Důvod, proč je William Afton tentokrát mnohem podrobnější, je pravděpodobně ten, že jeho celé tělo je vidět na jedné z rare-boot obrazovek. Na obleku má další roztrhané záplaty s mnoha kovovými dráty a přišel o levé předloktí, polovinu levého ucha a zbytek pravého ucha. Jeho chodidla jsou nyní pokryta látkou se třemi velkými kulatými prsty na každé noze. Jeho oči už nezáří a nyní vypadají úplně kovově.

Maska má také významné rozdíly, s mnohem většími očními důlky, černým nosem, čtvercovou tlamou, jedinečným párem zubů v horní řadě a malými ostrými jehlovitými zuby ve spodní části. Aftonova mumifikovaná hlava je očištěna od krve. Nyní má uši, silnější rty, zkroucené zuby a jamkou. Struktura kůže vypadá kostnatě, což ukazuje, že jeho mrtvola se rozpadla do bodu, kdy je odhalena jeho kostra.

Glitchtrap

Glitchtrap na sebe bere podobu muže v kostýmu Spring Bonnie – usměvavého, dvounohého, zlatožlutého králíka. Má na sobě fialovou vestu s hvězdami, fialového motýlka a dva černé knoflíky v horní části hrudi. Také má stehy táhnoucí se přes jeho mávající ruku. Zpočátku vypadá jako průsvitný a postupem času přechází do méně spektrální formy.

Má také živé fialové oči s malými zorničkami, které jsou první viditelnou věcí, když se začne objevovat po hráčově pravici. V Blacklight módu se jeho oči zbarví do modra s bílými kruhovými zorničkami. Má také velké chloupky na každé straně obličeje, tři řasy na obou očích a velké klenuté obočí.

Burntrap

Afton se objevuje jako volitelný finální boss ve hře Five Nights at Freddy’s: Security Breach, pojmenovaný jako „Burntrap“ podle herních dat. Zdá se, že Burntrap je žlutozelený oblek Spring Bonnie, který je vážně zchátralý, potrhaný a spálený, s vytrženou celou spodní čelistí, odhalující červenou lebku se zbytky spáleného masa a kovově zářícíma fialovýma očima. Na pažích obleku chybí srst, s výjimkou hrudníku, kyčle, levé nohy a levé nohy. Jsou pravděpodobně spálené a odhalují více Aftonových ohořelých pozůstatků. Zdá se, že má ostré drápy podobné vrtákům, podobně jako Nightmare animatronici z Five Nights at Freddy’s 4.

.

.

.

.

.

.

Osobnost

Ačkoli to zpočátku vypadá velmi záhadně, Williamovy charakterové rysy a povahu lze vidět prostřednictvím tichých akcí v retro-grafice a čtením mezi řádky v průběhu her.

William Afton je učebnicová definice zla. Je sadistickým sériovým vrahem, který podnítil pád své vlastní společnosti Fazbear Entertainment, chladnokrevně zavraždil téměř tucet dětí a odstartoval tragický řetězec událostí, který hráče vede celou sérií. Je silně naznačeno, že Williamovým skutečným motivem je dosáhnout nesmrtelnosti a žít věčně vedle naplňování svých krutých a sadistických radostí. Soudě podle jeho činů a vzhledu ve hrách je William zlý, chladnokrevný a metodický, jasně neprojevuje žádnou lítost nad svými činy. Byl dokonce natolik zlomyslný, že zavraždil dceru svého nejblížšího přítele a obchodního partnera, Henryho jedinou dceru Charlotte, což způsobilo Henrymu nesmírné emocionální zmatky až do bodu, kdy málem spáchal sebevraždu, což ukazuje, že William je více než ochoten ublížit svým přátelům, ať už je to mentálně, emocionálně nebo fyzicky.

Jak je ukázáno v každé minihře, ve které se objeví, během zabíjení se vždy usmívá a v minihře Pizza Party ve hře Five Nights at Freddy’s: Help Wanted, která vypadá jako zopakování jedné z Aftonových vražd, William je v podobě Glitchtrapa vidět, jak vesele tančí po zavraždění oběti, vysmívá se jim, když jsou uvězněni v robotickém obleku a trpí pomalou a bolestivou smrtí. Oba tyto příklady ukazují, že William je extrémně bezohledný a sadistický a zdá se, že má radost, zadostiučinění a hrdost na vraždy nevinných lidí, zatímco sleduje, jak jeho oběti trpí v agónii, zvláště když jsou oběťmi pouhé děti. Jedna z Williamových hlášek ve Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator naznačuje, že je oportunistický a bude pokračovat ve svých záměrech bez ohledu na rizika.

V úvodní cutscéně v Sister Location William ukazuje spíše klidnou a neutrální osobnost. Toto je pravděpodobně přetvářka, která má skrýt jeho skutečné záměry a zlé smýšlení a zároveň ukázat, že je manipulátor a zdánlivě teatrální, protože je schopen snadno nasadit postavu, aby oklamal lidi. Skutečnost, že vytvořil Funtime animatroniky, kteří jsou velmi pokročilí a technologičtí, ukazuje, že má geniální intelekt, talent pro robotiku a je velmi hrdý na své výtvory. Je také fascinován tím, jak se vyvinuli po událostech ze Sister Location.

Jeho hlášky ve Five Nights at Freddy’s AR: Special Delivery naznačují, že je arogantní, chvástavý a přehnaně sebevědomý ve svém způsobu myšlení, a dokonce naznačuje, že chce, aby se ho jeho oběti bály, respektovaly ho a také pomalu trpěly, než je zabije. To je v rozporu s jeho jemným, poetickým a vypočítavým hlasem. Jeho způsoby jsou neuvěřitelně okázalé a nespoutané. Zdá se, že Williamova arogance se zvětšila, když se stal zkušenějším vrahem, pravděpodobně kvůli skutečnosti, že nebyl nikdy chycen ani odsouzen za své zločiny a vždy proklouzl. To vysvětluje jeho chování ve Five Nights at Freddy’s 3 a Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator. Vzhledem ke své povaze není William s největší pravděpodobností nepříčetný, jen se zdánlivě nestará o rozdíl mezi správným a špatným, a prostě se rozhodl být zlý z jiného důvodu, než aby dosáhl svých zvrácených a neetických cílů nesmrtelnosti a uspokojil své nekonečné potřeba způsobit bolest a smrt.

Je silně naznačeno, že Williamovým největším strachem je především smrt. To je ukázáno v jedné z mini her ve Five Nights at Freddy’s 3, kde se krčí ve strachu, zatímco čelí pomstychtivým duchům svých obětí, a vysvětluje, proč odmítl zemřít a stal se Springtrapem. Tento strach je tak obrovský, že si vyvinul nezlomnou železnou vůli žít, bez ohledu na následky, což ho nakonec nutí přežít i v těch nejsmrtelnějších situacích znovu a znovu. Svou vůli předvádí sebevědomým prohlášením „I always come back“. To ironicky ukazuje, že navzdory nesmírné krutosti a aroganci Williama je zbabělec, když čelí vlastnímu zániku a odplatě za své činy. Afton ví, že ho čeká peklo, a hodlá se od něj držet co nejdéle.

Navzdory jeho kruté povaze se naznačuje, že miloval svou dceru Elizabeth, protože ji varoval, aby se nepřibližovala k Circus Baby, protože ji naprogramoval, aby byla vražedná. Také se předpokládá, že Baby byla vyrobena na počest Elizabeth. William dokonce nařídí svému synovi Michaelovi, aby osvobodil Elizabeth z Circus Baby’s Entertainment and Rental. William však věděl, že Elizabeth posedla Baby, přesto zaplatil a umožnil technikům, aby ji šokovali na neurčitou dobu. Když to vezmeme v úvahu, je pravděpodobné, že jeho spojení s Elizabeth nebylo tak skutečné, jak se zdálo.

Kromě toho je jeho vztah s jeho synem Michaelem jasnější. Z toho, co se dozvídáme v Sister Location, ho William poslal na nebezpečnou misi zachránit Elizabeth z podzemního zařízení, což skončilo Michaelovou příšernou smrtí a následným oživením jeho hnijící mrtvoly. Poté, co se dozvěděl o jeho přežití ve Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator, pokusí se chlapce zavraždit sám. To naznačuje, že Michaela nenávidí a v žádném případě se o něj nestará.

Jeho vztah s druhým synem se zdá být poměrně neznámý, ale z toho, co ukazují minihry ve Five Nights at Freddy’s 4, je vůči němu lhostejný a nedbalý, protože nikdy nezasahoval do žádné šikany proti jeho druhému synovi, i když to začalo mít za následek skutečnou bolest. Vezmeme-li všechny tyto informace, je pravděpodobné, že ke své rodině neměl citový vztah, což z něj činí skutečně bezcitného.

Nicméně v sile S.T.A.F.F Bot ve hře Five Nights at Freddy’s: Security Breach je stůl plný různých S.T.A.F.F. Botů o kterých mnozí věří, že představují postavy, které jsou součástí rodiny Aftonů. To by mohlo znamenat, že po všech těch letech Williamovi skutečně chybí jeho rodina a mohl nařídit Vannymu, aby tyto roboty uspořádal u stolu, aby je uctili nebo si je zapamatovali velmi zvláštním a znepokojivým způsobem.

.

Historie

Five Nights at Freddy’s

První zmínka o Williamovi v prvním FNaF

Zatímco William Afton není v této hře vidět, je zmíněn v novinových výstřižcích. Je popisován jako zaměstnanec oblečený jako firemní maskot, který v noci 26. června vylákal dvě děti do zadní místnosti. Někdy poté bylo s incidentem spojeno pět dětí, a zatímco byl podezřelý obviněn, těla nebyla nikdy nalezena. Předpokládá se, že protože těla nebyla nikdy nalezena, byl nakonec pro nedostatek důkazů propuštěn z vazby. To je dokázáno v Help Wanted z jednoho z citátů na death screenu.

Five Nights at Freddy’s 2

William Afton je vyobrazen jako „Purple Guy“, záhadná fialová postava ze série Five Nights. V minihře Take Cake to the Children je vyobrazen, jak přijede před pizzerii a zabije dítě mimo restauraci.

Nakonec nalákal pět dětí do zadní místnosti pomocí dortu a žlutého obleku, jak je vidět ve Foxy GO GO GO, a zavraždil je. Ty pak posedly obleky Freddy Fazbeara, Chicy, Bonnieho, Foxyho a Golden Freddyho. The Puppet jim údajně dala život v animatronických oblecích, aby zachránila jejich duše. Není potvrzeno, zda William nebo Puppet nacpali děti do obleků.

Výskyt Williama (jako Purple Guye) v minihrách ve FNaF 2

Ve FNaF 2 se předpokládá, že byl nočním strážcem před Jeremym Fitzgeraldem. Poté, co přežil týden na noční směně, si William Afton stěžoval na podmínky, a tak byl přesunut na Dayshift. Šel zavraždit dalších 5 dětí, jak je vidět v SAVE THEM, o kterých se předpokládá, že posedly Toy animatroniky.

Five Nights at Freddy’s 3

William Afton se vrací v nočních minihrách a rozebírá klasické animatroniky jednoho po druhém, když nemohou vstoupit do Safe Room, ve které se skrývá. To z animatroniků však uvolňuje duchy jeho obětí, které pronásledují vyděšeného Williama Aftona do Safe Room, kde si oblékl do Spring Bonnieho, čímž byl následně rozdrcen.

Purple Guy ve FNaF 3

Five Nights at Freddy’s 4

William Afton se objeví v minihře, kde zdánlivě pomáhá zaměstnanci, aby se oblékl do kostýmu Spring Bonnieho v zadní místnosti.

Five Nights at Freddy’s : Sister Location

Zatímco William se ve Five Nights at Freddy’s: Sister Location nikde neobjevuje, jeho přítomnost je velmi silná. Jeho hlas je slyšet během úvodního intra, kde popisuje design a účel Circus Baby. Na konci hry s ním promluví jeho syn Michael (hlavní protagonista hry). Informuje ho, že našel něco, co William hledal, a že „oni“ (pravděpodobně animatronici ze Sister Location) si spletli Michaela s Williamem.

Jeho podoba Springtrapa se také vrací, ale objeví se jen krátce na konci závěrečné cutscény, která se odehrává ve spáleném Fazbear’s Fright (po událostech FNaF 3), což znamená, že přežil spálení atrakce. Poté, co Michael Afton domluví, se na pravé straně obrazovky objeví Springtrap, než cutscéna náhle skončí.

Při pozorování jeho vzhledu se Springtrap jeví téměř stejně jako jeho původní design ze třetí hry, i když se zdá, že mu chybí několik animatronických částí (jako je pánev a kyčle, které odhalují jeho endoskeletální pánev a naprostý nedostatek žil a tepen), a dalších pár trhlin, takže jeho vzhled trochu dále chátrá. Zdá se, že z jeho napůl natrženého pravého ucha je červený drát přestřižený. Jeho záda z nejnižší části trupu jsou useknuta. Chybí také krevní „cévy“ na přední straně krku. Jeho zorničky však na rozdíl od třetí hry nesvítí bíle, i když to může být jen úhel a osvětlení. S největší pravděpodobností je poškozen požárem. Zbytek Springtrapových rysů je však obtížné jasně najít, protože je částečně zakrývá tma. Tato spálená verze Springtrapa byla pojmenována Dark Springtrap.

Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator

I když se přímo neobjevují, tak stopy, které jsou velmi podobné těm Springtrapovým, lze nalézt za domem v tajné minihře Midnight Motorist, pravděpodobně odlákají dítě násilnického otce ve hře.

Springtrap na konci Sister Location

Při dokončování mini hry Fruity Maze stojí vedle Susie zprava William Afton v obleku Spring Bonnie, kterým láká děti. Dívka je odlákána pryč a je jím zavražděna.

Ultimate Custom Night

Williamovi bylo zabráněno v přesunu do pekla a v duchu byl trýzněn pomstychtivým duchem Golden Freddyho; páté oběti, kterou William zabil při Missing Children Incident (incidentu pohřešovaných dětí), dítěte jménem Cassidy.

Help Wanted – Special Delivery – Security Breach

Glitchtrap se objeví v hlavním menu, původně jako pár fialově zářících očí. Jak hráč v průběhu hry sbírá více pásek s nahrávkami během různých úrovní, dostává se k hráči blíž a blíž, většinou na ně mává. Na konci úrovně „Night Terrors – Pizza Party“ Glitchtrap láká hráče za závěs. Pokud ho hráč následuje, objeví se na pódiu jako Freddy Fazbear. Poté se spustí titulky a v pozadí tančí Glitchtrap.

William v obleku Spring Bonnieho, když láká Susie

Pokud hráč během hry nasbírá všech 16 pásek, Glitchtrap se pokusí ovládnout hráčovo tělo a v náhodném bodě uniknout do skutečného světa. V jednom endingu má tohoto hráče zamknutého před kovovými dveřmi a ve škvíře zámku dveří se objeví Glitchtrap a udělá rukou „pšššt“ gesto, než odejde.

Zatímco Glitchtrap sám je virus, Springtrap se také objevuje, ale jako herní nepřítel, který není posedlý Williamem. Objevuje se v úrovních FNaF 3 (funguje stejně jako v původní hře), ve verzi Hard Mode „Vent Repair – Ennard“ (kde hráč musí opravit ventil co nejdříve, jinak ho Springtrap zabije) a Pizza Party (nahlédnutí do místnosti ve stylu FNaF 3, kde ji hráč musí co nejdříve opustit, jinak ho Springtrap zabije).

Glitchtrap je téměř úplně odstraněn ze hry kvůli absenci pásek ke sbírání a objevuje se pouze dvakrát: v úrovni Pizza Party a jako hlavní antagonista tajné minihry Princess Quest. V průběhu minihry se různé druhy glitch zelených králíků snaží zaútočit na titulární princeznu, když prozkoumává hrad.

Na samém konci minihry, zamčená za velkými dveřmi, které je třeba odemknout fialovým klíčem, se princezna setká s gigantickým fialovým a glitchovým králíkem. Něco jí to říká v nečitelné řečové bublině se zvláštním zvukem, pak ji zahalí stínovými úponky, jak se obrazovka stále více kazí, a následuje pád hry.

Fanoušci rychle našli původní zvukový soubor a zjistili, že králík říká: „I always come back. Let me out.“ To potvrzuje, že Glitchtrap je skutečně William Afton v těle.

Ve Five Nights at Freddy’s AR: Special Delivery byl Glitchtrap zmíněn v E-Mailech. V e-mailech Steven Wilson, jeden ze zaměstnanců Fazbear Funtime Service, uvedl, že byl vyhozen ze systému a nyní je zablokován poté, co dokončil skenování poslední sady okruhů, které dal jeho spolupracovník Daniel Rocha. Dan si později uvědomil, že nejde o závadu, ale o virus, a informoval všechny posádky, aby virus zastavily. V jednom z nepoužitých e-mailů, po obdržení e-mailu od Vanessiných falešných přihlašovacích údajů, „pizzaplex“, je odhaleno, že je Vanessa použila k potlačení bezpečnostních protokolů a propuštění datového paketu obsahujícího Glitchtrapa do systémů Fazbear poté, co byl označen jako virus.

Ve Five Nights at Freddy’s: Security Breach, zatímco bydlel ve zbytcích Freddy Fazbear’s Pizza Place, které byly přímo pod Mega Pizzaplexem v jímce, si Vanny stáhla Glitchtrapa do svého starého těla, ve kterém předtím uhořel a s Vannesinou pomocí. dokázal opravit a upravit své původní tělo a po dokončení převodu William znovu získal fyzickou formu a stal se Burntrapem. Brzy uviděl dva vetřelce; Gregoryho a jeho společníka Glamrock Freddyho. William, který si nějakým způsobem zachoval svou moc z digitální říše ke zkorumpovaným lidem a předmětům, se pokusil převzít kontrolu nad Glamrock Freddym a poslal poškozenou Glamrock Chicu, Roxanne Wolfa a Montgomery Gatora, aby Gregoryho zabili. Gregorymu se však podařilo znovu aktivovat past na hořící místnost ve staré pizzerii, kterou Henry předtím zabil Williama. William se pokusil opustit budovu, ale než stačil uniknout, Molten Freddy, který se stal mnohem větším a divočejším animatronickým spojením sebe sama, ho popadl za krk a odtáhl ke stropu, zamířil na povrch a nechal jeho osud zatím neznámý.

.

Biografie/Spekulace

William Afton byl zakladatelem Afton Robotics, LLC a spoluzakladatelem Fazbear Entertainment. William měl tři děti s neznámou manželkou; jeho dcera Elizabeth Afton, jeho syn Michael Afton a jeho druhý syn, Crying Child.

Fredbear’s Family Diner: The Bite of ’83

Někdy před rokem 1983 se William setkal s mužem jménem Henry Emily. Oba muži otevřeli Fredbear’s Family Diner a William se měl starat o finance. V roce 1983 William z neznámých důvodů zabil Henryho dceru Charlotte Emily. Zanedlouho poté, co k tomuto incidentu došlo, byl Williamův nejmladší syn v den svých narozenin u Fredbeara obětí žertu svého staršího bratra v důsledku Aftonova nedbalého chování. Starší bratr a jeho kamarádi pomohli strčit mladšího bratra do Fredbearovy čelisti, která rozdrtila část horní části těla dítěte – možná jeho čelní lalok nebo dokonce celou lebku – a zabila ho. Kvůli tomuto incidentu se jídelna zavřela.

Freddy Fazbear’s Pizza 1: The Missing Children Incident

Před nebo po ukončení činnosti Fredbear’s si oba muži společně otevřeli své druhé místo, Freddy Fazbear’s Pizza, a založili společnost s názvem Fazbear Entertainment, která byla začleněna do obchodního rejstříku. V noci 26. června 1985 si William oblékl oblek Spring Bonnie, aby nalákal pět dětí (Gabriel, Jeremy, Susie, Fritze a Cassidy) do Safe Room, aby je zmrzačil a zavraždil. Ty pak posednou animatroniky. Puppet, kterou nyní posedla Charlie, jim umožňuje posednout animatroniky. V důsledku toho se pět dětí chová agresivně vůči dospělým a zaměstnancům a přímo zabíjí noční hlídače v naději, že nakonec chytí svého vraha. Po chvíli si zákazníci začnou všímat krve a hlenu na robotech, což má za následek uzavření restaurace a prodej společnosti neznámým kupcům.

Freddy Fazbear’s Pizza 2: Nové oběti a Bite of ’87

Společnost Fazbear Entertainment, nyní pod novým vedením, otevírá v listopadu 1987 novou a vylepšenou pizzerii Freddy Fazbear’s Pizza. William dostane práci na místě jako hlídač a poté, co Jeremy dokončí svou pátou noc v práci, použije Spring Bonnie oblek na zabití dalších pět nevinných dětí. Puppet a Withered Freddy nějakým způsobem pomáhají pěti novým dětem, přičemž mnozí věří, že jim pomáhají posednout toy animatroniky. Stejně jako předtím tento incident způsobí, že se budou chovat odlišně k dospělým a zaměstnancům, což nakonec vedlo k nechvalně známému Bite of ’87, a v důsledku toho se restaurace zavřela několik týdnů po svém velkém znovuotevření.

Freddy Fazbear’s Pizza 3: Smrt Phone Guye

Společnost Fazbear Entertainment otevřela v roce 1988 třetí provozovnu Freddy’s s nižším rozpočtem. V roce 1993 tam Michael Afton, Williamův syn, pod přezdívkou Mike Schmidt, dostane práci za pizzu zdarma. Na týden čelí krvežíznivým duchům, kteří posedli animatroniky. Čtvrtou noc je jeho pomocná ruka z nahrávek, přezdívaná jako Phone Guy, zavražděna Golden Freddym. To je slyšet v předem nahraném telefonním hovoru. Mike dokončí svůj první týden v práci, ale nakonec je propuštěn kvůli zápachu a manipulaci s animatroniky. Pizzerie je brzy uzavřena a opuštěna společností Fazbear Entertainment v důsledku bankrotu.

The Sister Location

Po uzavření třetí pizzerie si William zakládá vlastní restauraci Circus Baby’s Pizza World s novou sadou animatroniků nazvanou Funtime animatronici. Jeden konkrétní, Circus Baby, byl zdánlivě vyroben jako dárek pro dceru Elizabeth. Na rozdíl od toho, co je uvedeno, však William tyto roboty nenavrhl se záměrem zábavy, ale aby chytli a zabil děti, aby získal Remnant, který objevil poté, co v polovině 80. let zabil původních pět dětí. Afton chtěl odhalit tajemství Remnantu, aby se stal nesmrtelným. Elizabeth byla Williamem varována, aby se k nim nikdy nepřibližovala. Před zahajovacím dnem uspořádal Afton ve svém podniku soukromou párty jako zkoušku. Elizabeth se však kvůli Aftonově nedbalosti dostala příliš blízko k Circus Baby, což mělo za následek její smrt a zrušení slavnostního otevření pizzerie, které bylo maskováno jako únik plynu.

Afton poté otevřel Circus Baby’s Entertainment and Rental, což je služba, která zákazníkům umožňuje pronajmout si Funtime animatroniky pro soukromé oslavy. Brzy prodal práva své nezávislé společnosti společnosti Fazbear Entertainment. V neznámém časovém období poslal William svého syna Michaela na sebevražednou misi do zařízení, aby našel a „osvobodil“ Elizabeth, jejíž duch posedl Baby.

Williamův Springlock Pohřeb

Poté, co poslal Michaela dolů pro Circus Baby, William Afton jde do opuštěné Freddyho restaurace, aby z neznámého důvodu rozebral původní animatroniky. Probudil však duchy pěti dětí, které předtím zavraždil, nyní schopných opustit své kovové obleky. Zaútočili na Williama, plní vzteku za to, co jim před lety udělal. William uprchl před duchy a utekl do bezpečné místnosti, kde byl umístěn oblek Spring Bonnieho. Oblékl si oblek, aby se skryl před duchy, zřejmě aby je oklamal. William ve své aroganci stál a smál se duchům, když byl uvnitř Spring Bonnieho. Kapka vody z prosakující střechy však přistála na vadných mechanických převodech, což způsobilo, že se rychle roztočily dovnitř, zatímco mu do hrudníku poslaly kovové šrapnely, zabily ho a utěsnily jeho mrtvolu do obleku. Pásky Phone Guye to také předznamenávají; vysvětluje, že osoba, která nosí kostýmy, nesmí nechat navlhčit springlocky nebo dělat náhlé pohyby, aby se snížilo riziko zranění. Afton tato pravidla porušil; udělal náhlé pohyby skokem do obleku a nevšiml si dešťové vody prosakující do budovy a na springlocky. Navíc se smál duchům a myslel si, že jeho plán uspěl. To mělo za následek, že se zámky uvolnily vlhkostí, což způsobilo jeho zaslouženou pomalou a bolestivou smrt.

Vzestup Springtrapa

30 let poté, co Freddy Fazbear’s Pizza zavřela své brány, Fazbear’s Fright: The Horror Attraction vznikl v roce 2023 jako pocta incidentu Missing Children a dalším incidentům, díky nimž se Freddy Fazbear’s Pizza nechvalně proslavila. Náhodná skupina šla do opuštěné třetího Freddy’s lokace a nakonec v jedné z bezpečných místností narazila na uschlého animatronika Spring Bonnieho. Znovu ho použili jako atrakci. Tam se William vrátil jako Springtrap díky své železné vůli žít. Zůstal tam necelý týden, zatímco pronásledoval a terorizoval noční strážce atrakce způsobováním halucinací, dokud budova nevyhořela kvůli žhářství nebo vadné elektroinstalaci.

Poslední Plamen

Bylo odhaleno, že Springtrap přežil požár, jak je vidět z poslední cutscény v Sister Location. Jeho dočasný osud po požáru byl odhalen ve Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulatoru. Opustil pozůstatky Fazbear’s Fright a proměnil se neznámým procesem a stal se Scraptrapem. Nakonec skončil v Back Alley před Freddy Fazbear’s Pizza Place, kde byl zachráněn a později zničen při vypálení pizzerie, jako součást pomsty a konečného plánu svého starého přítele Henryho, zatímco zbytek duší byl uložen k odpočinku. Navzdory tomu, že byl Scraptrap spatřen v plamenech, dokázal přežít.

Vždycky Se Vrátí

O několik let později si vracející se Fazbear Entertainment najímá nezávislou herní společnost s názvem Silver Parasol Games, aby vytvořila VR hru s názvem The Freddy Fazbear Virtual Experience. Zaměstnanci při skenování desek plošných spojů nevědomky vezmou jeden ze Scraptrapa, což umožňuje Williamu Aftonovi projevit se jako digitální virus známý jako Glitchtrap. Utekl tak, že se přenesl do mysli beta testerky jménem Vanessa a ovládl její tělo a mysl, aby pokračoval ve svých zlých skutcích.

Je zobrazen pod Mega Pizzaplexem, když s Vannyho pomocí obnovil oblek Springtrapa do funkčního stavu. S plně nabitým oblekem se začne přes obrazovky snažit převzít kontrolu nad Glamrock Freddym. Gregory přeruší jeho plány a zapálí jeho a Freddy Fazbear’s Pizza Place ještě jednou, při čemž Springtrapa do požáru stáhne tzv. The Blob; pozůstatek animatroniků.

.

Zajímavosti

 • Ve hrách a knihách je silně naznačeno, že William Afton je vysoce inteligentní a je na svou inteligenci hrdý.
 • Skutečný fyzický vzhled Williama Aftona nebyl nikdy odhalen. Mohl by se však podobat popisu, který je uveden v The Silver Eyes.
  • V knize je popsán jako hubený muž, jehož oblečení se mu zdá příliš velké (jako jeho podoba v minihře FNaF 2 „SAVE THEM“); kdysi byl tlustý (jako jeho podoba v jedné z miniher FNaF 4), ale později v průběhu let zhubl. Na obou stranách krku a na zádech má jizvy po zážitku blízké smrti kvůli selhání springlocků, i když zatím není potvrzeno, zda jsou tyto jizvy přítomny i ve hrách.
  • V minihře Fruity Maze je William vidět, jak láká Susie, zatímco má na sobě oblek Spring Bonnieho. Jeho obličej je částečně viditelný přes oční otvory masky, kde je Afton vidět se světlou/bledou pletí a modrýma očima.
 • Po nejdelší dobu byl Michael Afton považován za stejnou entitu jako William Afton, ale v poslední cutscéně v Custom Night v Sister Location (režim V. Hard Golden Freddy) se zjistilo, že jím není.
 • Zdá se, že William Afton má britský přízvuk a jeho dcera a syn ho mají také.
  • Důvodem je to, že dabér PJ Heywood věřil, že Američané spojují britské přízvuky se zlem.
  • Navzdory tomu má hlas na začátku herního traileru Security Breach, který je považován za něj, mnohem méně britského přízvuku, protože je jeho dabér jiný. Důvod je neznámý.
 • Zdá se, že William Afton má 3 děti: Michaela Aftona, Elizabeth Aftonovou a dalšího syna s neznámým jménem.
  • To za předpokladu, že Michael a druhý syn nejsou tatáž osoba, což musí být ještě prokázáno.
 • William Afton se poprvé objevuje v minihrách ve Five Nights at Freddy’s 2 „Foxy Go! Go! Go!“ a „Take Cake to the Children“. V minihře SAVE THEM vypadá úplně jinak. Je tmavší, fialový a hubenější (s největší pravděpodobností proto, že k této mini hře došlo o něco později, když už nebyl tlustý).
  • Jeho vzhled ve FNaF 3 se zdá být směsí jeho prvních dvou podob.
  • Jeho podoba ve FNaF 4 se zdá být bližší spritu SAVE THEM (když byl ještě tlustý).
 • Spekulovalo se, že William Afton je hráčem Ultimate Custom Night, přičemž se hra odehrává v pekle.
  • To podporuje easter egg Old Man Consequences. Old Man Consequences říká „leave the demons to his demons“ a hučící zvuk, který když se zrychlí, je zvuk křiku muže.
  • Existují však důkazy, které podporují, že hra je snem, protože jeden z příběhů Fazbear Frights je o popáleném Aftonovi v nemocnici, který je udržován naživu duchem Andrewa, který ho mučí ve snech.
   • Andrew v tomto případě nahrazuje Cassidy a vzhledem k nedostatku retconů je spíše pravděpodobné, že tomu tak je.
 • Jeho hláška „I always come back“ vznikla v traileru Five Nights at Freddy’s 3, kde stojí „He will come back.“ a „He always does.“
 • Podle některých nepoužitých „Faz-facts“ nalezených v souborech Five Nights at Freddy’s: Special Delivery byl William tím, kdo vytvořil všechny animatroniky. To je v rozporu s tím, co Henry říká v závěru Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulatoru, kde odkazuje na původní animatroniku jako na své výtvory. To by však mohlo ukazovaz jen Fazbear Entertainment oslavující Williama.
 • V románovém universu William zdánlivě trpí nemocí způsobenou incidentem se springlocky mnoho let před událostmi The Silver Eyes. Když mu animatronické části propíchly orgány, vedlo to k podvýživě, což vysvětluje jeho nemocný vzhled.
 • Než bylo odhaleno jeho pravé jméno, fanoušci mu říkali Vincent. Je ironií, že jméno Vincent je v poslední době mezi fanoušky všeobecně nenáviděné.
 • William je druhou postavou manažerského typu, která dostala hlas, první byl Phone Guy.
 • Mnoho fanoušků původně nazývalo Williama „The Pied Piper“, protože odvedl mnoho dětí tak, že je už nikdy nikdo neviděl.

.

Člověk

Herní titulRolePoznámka
Five Nights at Freddy’sCameoOdkazován na Backstory Newspaper; ústřední antagonista.
Five Nights at Freddy’s 2Vedlejší rolePrvní fyzický vzhled; postava z miniher; ústřední antagonista.
Five Nights at Freddy’s 3Hlavní roleV minihrách.
Five Nights at Freddy’s 4CameoV minihrách.
Five Nights at Freddy’s: Sister LocationCameoHlas v úvodní cutscéně; ústřední antagonista.
Ultimate Custom NightHlavní roleHlavní protagonista.
Five Nights at Freddy’s AR: Special DeliveryCameoKrátce účinkuje v traileru.

Springtrap

Herní titulRolePoznámka
Five Nights at Freddy’s 3 Hlavní rolePrvní výskyt; hlavní antagonista.
Ultimate Custom NightHlavní role Volitelný antagonista.
Five Nights at Freddy’s: Help WantedHlavní role Posmrtný antagonista.
Five Nights at Freddy’s AR: Special DeliveryHlavní role Posmrtný antagonista.

Scraptrap

Herní titulRolePoznámka
Freddy Fazbear’s Pizzeria SimulatorHlavní rolePrvní výskyt; hlavní antagonista .
Ultimate Custom Night Hlavní role Volitelný antagonista .
Five Nights at Freddy’s: Security BreachCameoObjevuje se na arkádovém stroji Mad Science with Dr. Scraptrap a jeho ostatky jsou použity k vytvoření Burntrapa.

Glitchtrap

Herní titulRolePoznámka
Five Nights at Freddy’s: Help Wanted Hlavní rolePrvní výskyt; hlavní antagonista.
Five Nights at Freddy’s AR: Special Delivery Skrytá roleViděn v traileru a nepřímo zmíněn v E-Mailech.
Five Nights at Freddy’s: Security Breach Skrytá role Ovládá Burntrapa a objevuje se na arkádovém stroji Glitchy Maze.

Burntrap

Herní titulRolePoznámka
Five Nights at Freddy’s: Security BreachHlavní rolePrvní výskyt; ústřední a finální antagonista